10 grudnia odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice IV kadencji. W wyborach, które odbyły się w poszczególnych szkołach 26 listopada, wybrano Młodzieżową Radę MiG Łosice w składzie:
Julia Sęk Aleksandra Wojtaś Paulina Parafiańczuk Patrycja Kołtuniak Dominik Oksiejuk Rafał Kaźmierczak Jakub Kluj Joanna Kondraciuk Weronika Kosmalska Aleksandra Matejuk Zuzanna Wawryniuk Patrycja Lipska Klaudia Hryciuk
Podczas pierwszej sesji, wybrano prezydium w składzie: Przewodnicząca – Zuzanna Wawryniuk Wiceprzewodnicząca – Weronika Kosmalska Sekretarz – Aleksandra Matejuk
Burmistrz Mariusz Kucewicz pogratulował młodym samorządowcom wyboru i życzył im owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Gratulacje złożyli również radni Miasta i Gminy Łosice na czele z przewodniczącą Ewą Hornowską. W tym szczególnym momencie młodzieży towarzyszył także Wiktor Boruta, dyrektor Zespołu Szkół nr 1. Pierwsza Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Łosice rozpoczęła działanie cztery lata temu, w trakcie pierwszej kadencji burmistrza Mariusza Kucewicza. Koordynatorem prac młodych samorządowców, od początku jest Katarzyna Kobylińska – Chryć, nauczyciel I LO w Łosicach.
Informacja i foto: Dorota Kalinowska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze