Reklama

Historyczny wrzesień w wykonaniu zawodników PUKS Jedynki

04/10/2023 10:32

W  niedzielę 10 września na Stadionie  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16. Start w zawodach rangi Makroregionu (dwa województwa - mazowieckie i warmińsko-mazurskie) i był rewelacyjny w wykonaniu młodych zawodników łosickiego klubu: dwa złote, srebrny i trzy brązowe medale.

W wieloskoku wystartowały trzy zawodniczki: Julita Bobryk (10.38m RŻ - brązowy medal), Wojtczuk Amelia (10.19m RŻ - 5 miejsce) Oleksiuk Arczewska Julia (9.52m RŻ - 10 miejsce).

Reklama

W skoku w dal Filip Kuśmierczyk (5.99m - 4 miejsce). Rzut dyskiem 1kg Aleksander Mikiciuk (27.00m - 9 miejsce).

Niespełna 2 godziny później zawodnicy zamienili się konkurencjami. Filip Kuśmierczyk w znakomitym stylu wygrał wieloskok (12.61m RŻ - złoty medal i trzeci wynik w kraju), a ogromną niespodziankę sprawił Jakub Kucewicz w wieloskoku (10.77m RŻ - brązowy medal).

Skoczkinie w dal Amelia Wojtczuk (4.67m - 4 miejsce) i Bobryk Julita (4.65m - 5 miejsce) Program zawodów był bardzo napięty do tego stopnia, że dziewczyny nie miały nawet chwili odpoczynku między wieloskokiem a skokiem w dal.

Reklama

Gdy Julita skakała finałowa kolejkę wieloskoku to po przeciwnej stronie stadionu rozpoczynał się już konkurs skoku w dal.

W dysku w tym samym czasie wystartowała Nikola Lesiuk (20.26m - 13 miejsce) Zawody kończyły sztafety 4x100m. Nasze zawodniczki pobiegły w bardzo eksperymentalnym składzie i z czasem 58.68s zajęły 11 miejsce.

Pięć medali to dorobek zawodników PUKS w Mistrzostwach Mazowsza U16 w Ciechanowie, które odbyły się 16 września.

Dwa złota medale wyskakał nam  Filip Kuśmierczyk w skoku w dal (6.12m RŻ) i w wieloskoku (12.20m)

Reklama

Z kolei trzy brązowe przypadły w udziale: Ameli Wojtczuk w skoku w dal (4.83m), Julicie Bobryk w wieloskoku (9.62m) oraz dla  Franciszka Marciniuk w pchnięciu kulą 5kg (8.34m RŻ).

Pozostałe wyniki: Bobryk Julita (4.56m skok w dal), Kucewicz Jakub (5.15m skok w dal RŻ i 10.47m wieloskok), Marciniuk Franciszek (24.95m rzut dyskiem 1kg RŻ), Mikiciuk Aleksander (29.85m rzut dyskiem 1kg RŻ),Oleksiuk Arczewska Julia (4.40m skok w dal).

Z kolei 17 września w Warszawie rozegrano Finał Ligi Lekkoatletycznej. Jedyną uczestniczką z Łosickiego PUKS była Karolina Suszczyńska w trójskoku. Wynikiem 11.11m z drugiej kolejki zagwarantowała sobie wygraną w zawodach i nowy rekord życiowy.

Reklama

Kolejne zawody to: 21.09 - Czwartki lekkoatletyczne w Siedlcach, 23-24.09 Mistrzostwa Polski U16 w Słubicach, 24.09 Mityng zakończenia sezony w Warszawie

W dniach 23-24.09 w Słubicach odbyły się pod egidą  PZLA Mistrzostwa Polski U16.  Łosicki klub PUKS reprezentowali  Aleksander Mikiciuk i Filip Kuśmierczyk.

Pierwszego dnia w porannej sesji w rzucie młotem 5kg start rozpoczął Aleksander Mikiciuk w finale zajął ostatecznie 12 miejsce wynikiem 35.29m. W popołudniowej części zawodów rywalizację rozpoczęli skoczkowie. Filip Kuśmierczyk poprawiając rekord życiowy - 12.93m (piata kolejka skoków), zdobył SREBRNY medal mistrzostw kraju oraz zdobył pierwszy historyczny medal dla Klubu PUKS JEDYNKA ŁOSICE.

Reklama

Drugiego dnia mistrzostw Filip Kuśmierczyk wystartował w skoku w dal. W szóstej kolejce uzyskał  6.29m poprawiając rekord życiowy i zajął szóste miejsce. Konkurs stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że Filipowi do medalu zabrakło zaledwie 11 cm, a do złotego 15cm.

28 września w Siedlcach rozegrano Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka w których nie mogło zabraknąć zawodników PUKS JEDYNKA ŁOSICE. I tym razem pokazali klasę i zdobyli pięć złotych i jeden srebrny medal.

Reklama

Złoci medaliści: Filip Kuśmierczyk - skok w dal - 6.01m, Karwowska Nikola - skok wzwyż - 140cm, Juszczuk Zuzanna - 100m - 13.84s, Pluta Daniel - 300m - 47.74s, Gajo Julia - skok w dal - 4.18m.

Srebrny medal: Łucja Chalimoniuk - rzut piłeczka palantowa - 42.5m.

Zawodnicy cały czas startują w serii zawodów Lekkoatletyczne Czwartki w Siedlcach. Odnoszą tam liczne sukcesy i poprawiają swoje wyniki.

Ostatnie w tym sezonie zawody 5.10 w Siedlcach i biegi uliczne w Platerowie 8.10

Jak widać łosiccy młodzi lekkoatleci z roku na rok robią wielkie postępy. Gratulujemy Wam sukcesów i wspaniałych wyników. Trenerom i całemu sztabowi PUKS JEDYNKI życzymy wytrwałości i dalszych chęci do rozwijania młodzieży.

Reklama

Kamil Sakowski

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72177720311682986]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości