Reklama

Czy transportowcy wrócą do Łosic?

26/11/2013 11:48

Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Łosice ustalono stawki podatku od środków transportowych na 2014 r. Łosice postanowiły skorzystać z praktyk zapoczątkowanych przez gminę Platerów gdzie podatki te są na minimalnym poziomie i w związku z tym część łosickich przedsiębiorców przeniosła swoje firmy właśnie do Platerowa. 

Przedsiębiorcom taki zabieg pozwolił zredukować koszty funkcjonowania firm, natomiast gminie Platerów przyniósł wymierne zyski w wysokości około 300 tyś zł wpływu do budżetu z tego tytułu. Nie trudno się domyślić, że w tym samym czasie gmina Łosice poniosła straty finansowe.

Reklama

Burmistrz Janusz Kobyliński szacuje straty Łosic na około pół miliona złotych, gdyż jak zauważa oprócz tych straconych 300 tyś. pochodzących z podatków od środków transportowych powstała jeszcze strata w podatku od osób fizycznych. W większości przypadków osoby, które przeniosły swoje firmy do Platerowa również tam płacą podatek od osób fizycznych.

Chcąc nakłonić przedsiębiorców do powrotu Rada Miasta i Gminy Łosice, według Podlasie24, podczas ostatniej sesji ustaliła, że stawki autonomiczne podatków pozostały na poziomie z roku 2013, natomiast stawki, w których są tzw. widełki, obniżono do poziomu stawek minimalnych z zaokrągleniem do pełnej złotówki. Dobrze, że nasi samorządowcy postanowili skorzystać z praktyk i rozwiązań Platerowa. Mamy nadzieję, że przyniesie to naszemu miastu wymierne korzyści.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości