W minioną niedzielę odbyła się 17 edycja Festynu Nadbużańskiego w Serpelicach. Jednym z punktów festynu był Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych. Na scenie zaprezentowało się aż 14 zespołów ludowych. Zwycięzcą Przeglądu został Zespół Ludowy „Zakrze Śpiewa”, drugie miejsce przypadło Zespołowi „Mielniczanie” z Mielnika, natomiast trzecie zajął Zespół „Jabłoniacy” z Jabłonny Lackiej. Dodatkowo nagrodzono wyróżnieniami Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz „Nowinę” z Mielnika.
W programie Festynu znalazły się także występy Kowbojek z Podlasia i Wioli Latus, w roli gwiazdy wieczoru na scenie zobaczyliśmy Andrzeja Rybińskiego a później wszyscy bawili się przy muzyce zespołu nurtu Disco Polo Freestyle.
Podczas imprezy kwestowano na rzecz 4-letniej Amelki z Mierzwic walczącej z rakiem.
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157671265618955]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze