43 mln zł to kwota dodatkowego ryczałtu w 2019 roku przeznaczona na zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej przez mazowieckie szpitale. Pieniądze pochodzą z rezerwy Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital Powiatowy w Łosicach otrzymał z tej puli blisko 1,5 mln zł.
W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim ogłoszono kolejny wzrost wyceny świadczeń w ramach otrzymanych ryczałtów. - Szpital Powiatowy w Łosicach w 2019 roku otrzymał dodatkowo środki w wysokości 1 460 520 zł - poinformowała starosta łosicka, Katarzyna Klimiuk.
Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze