Reklama

1,5 mln zł dla łosickiego szpitala

25/09/2019 07:18

43 mln zł to kwota dodatkowego ryczałtu w 2019 roku przeznaczona na zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej przez mazowieckie szpitale. Pieniądze pochodzą z rezerwy Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital Powiatowy w Łosicach otrzymał z tej puli blisko 1,5 mln zł.

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim ogłoszono kolejny wzrost wyceny świadczeń w ramach otrzymanych ryczałtów. - Szpital Powiatowy w Łosicach w 2019 roku otrzymał dodatkowo środki w wysokości 1 460 520 zł - poinformowała starosta łosicka, Katarzyna Klimiuk.

Reklama

Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości