“A to Polska właśnie”

2
4

Jak już wspominaliśmy w wielu szkołach 8 listopada odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Niepodległości. W Gimnazjum Nr 1 w Łosicach połączono obchody uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości z wręczeniem nagród uczniom którzy wyróżnili się w konkursie literackim pt. “A to Polska właśnie” oraz zdobyli uznanie w szkolnym konkursie na Supergimnazjalistę.

Akademia została przygotowana przez uczniów klas pierwszych pod opieką  Jolanty Barańskiej. Po zakończeniu akademii  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  Małgorzata Węgrzyniak wręczyła nagrody książkowe uczennicom, które wzięły udział w szkolnym konkursie literackim pt. „A to Polska właśnie”.
I miejsce zajęła uczennica kl. IIIa Natalia Wołos natomiast II miejsca przypadły w udziale uczennicom klasy I – Izie Płodowskiej i Oliwii Szewczuk.
Dodatkowo Pani dyrektor wręczyła również dyplomy za wyróżnienie w szkolnym konkursie na Supergimnazjalistę Roku. Wyróżnieni uczniowie to:

  • Monika Parobczak, 
  • Bartłomiej Sacharczuk, 
  • Klaudia Tarkowska, 
  • Magdalena Tkaczuk, 
  • Wiktoria Łukasiewicz,
  • Dominika Mościbrodzka. 

Serdecznie gratulujemy nagród i wyróżnień oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów.

[nggallery id=79]

informacja i foto Iwona Muder

 

2 KOMENTARZE

  1. Nic nie jest tak trwałe, jak kształtowanie postawy patriotycznej w szkołach, okolicznościową akademią raz w roku z podsumowaniem konkursu literackiego lub plastycznego. Nauczyciele i dyrektorzy tkwią od 60 lat w tym samym szablonie myślowym. Szablon wynika z rutyny. Już sobie wyobrażam dumę gimnazjalisty z tego że jest Polakiem, bo brał udział w konkursie literackim.

    • Mimo wszystko duma z uczestnictwa w takiej imprezie i zdobycia wyróżnienia pozostaje na długo. Do dziś jestem dumny z tego, że w liceum dostałem sie do poziomu wojewódzkiego olimpiady ekologicznej. Do dziś pamiętam jak w gimnazjum wygrałem rzecz tak mało znaczącą jak długopis, ale wygrałem, bo okazałem sie wystarczająco bystry. Może to nie ma za wiele wspólnego z patriotyzmem, ale tworzy miłe wspomnienia 🙂

Comments are closed.