Kradzież i narkotyki

0
6000

Bialscy policjanci odzyskali sprzęt rolniczy o wartości niemal 500 tysięcy złotych. Ciągnik wraz z agregatem siewnym został skradziony z gospodarstwa rolnego na terenie gminy Rokitno. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27-32 lat. Jednym z nich okazał się radny powiatowy Marek G. Wobec obydwu mężczyzn zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

W miniony czwartek dyżury bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży maszyn rolniczych. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z gospodarstw w gminie Rokitno.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca skradł z terenu strzeżonego gospodarstwa rolnego ciągnik wraz z agregatem siewnym. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 500 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Janowie Podlaskim. Podczas działań policjanci ustalili personalia osób podejrzewanych o udział w tej sprawie. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27-32 lata. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali też całość skradzionego mienia informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska.

W weekend mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. – Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do postawienia Markowi G., i Patrykowi H. zarzutu z tego, że w nocy z 13 na 14 października w Cieleśnicy działając wspólnie i porozumieniu dokonali kradzieży ciągnika rolniczego marki Class o wartości 230 tys. zł wraz z agregatem siewnym marki Horsch o wartości 260 tys. zł. – wyjaśnia prokurator Edyta Winiarek z Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej. Dodatkowo Markowi G. postawiono zarzut kierowania w ruchu lądowym ciągnikiem rolniczym z doczepionym agregatem siewnym znajdując się pod wpływem środka odurzającego, oraz zarzut posiadania substancji psychotropowej.

Wobec 27-latka i jego 32-letniego znajomego bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Biała Podlaska

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.