Platerów sportową stolicą

0
0

25 czerwca już po raz ósmy Platerów stał się centrum wydarzeń sportowych w ramach Grand Prix Traktu Brzeskiego. Dodatkowo tegoroczna edycja Biegu wspierała najbardziej potrzebujących. Podczas Ósmej Podlaskiej Dychy „zbierano kilometry” na chore dzieci z Gminy Platerów. Za każdy przebiegnięty kilometr przekazano jedną złotówkę na cele charytatywne – leczenie dwójki rodzeństwa chorującego na pęcherzowe oddzielanie naskórka.

Michał Michaluk – główny Organizator i pomysłodawca biegów przyzwyczaił już nas do świetnie zorganizowanych zawodów, ogromnych sportowych emocji i cudownej atmosfery. Jednak z roku na rok Podlaska Dycha nabiera coraz większego wymiaru sportowego i społecznego. Biegi zostały włączone do Grand Prix Traktu Brzeskiego co nadało prestiżu imprezie. Obok biegaczy z całej Polski i zagranicy widzimy ogromną rzeszę kibiców, którzy pięknie motywują biegnących do wysiłku.

Biegacze tak komentowali na bieżąco imprezę

.

.

Franciszek Klimaszewski startujący w biegu na 10 km w kategorii wiekowej 60+ zapraszał swoich rówieśników do startów w przyszłej edycji, szuka bowiem, jak się wyraził, rywali z którymi mógłby się zmierzyć.

.

.

O swoich wrażeniach z imprezy sportowej opowiedziała nam też Anna Karbowiak, która w tym roku aktywnie kibicowała tacie.

.

.

Nad bezpieczeństwem biegaczy i gości czuwają Ochotnicze Straże Pożarne, Policja oraz Ratownicy Medyczni. Naszym rozmówcą był Krzysztof Soszyński – ratownik medyczny.

.

.

[btn link=”http://www.time2go.pl/userfiles/Krynica_Vitamin_-_3333_m.pdf” target=””]Wyniki[/btn]

[btn link=”http://www.time2go.pl/userfiles/Krynica_Vitamin_-_10_KM.pdf” target=””]10km[/btn]

[btn link=”http://www.time2go.pl/userfiles/Krynica_Vitamin_-_10_KM_wyniki_druynowe.pdf” target=””]10km – wyniki drużynowe[/btn]

[btn link=”http://www.time2go.pl/userfiles/Krynica_Vitamin_-_NW_4500_m.pdf” target=””]Wyniki NW[/btn]