Przywłaszczył auto obywatela Syrii

0
2

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Oszustwo
W dniu 22 lutego 2016 roku do tut. KPP zgłosiła się 55 letnia mieszkanka Łosic, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzona na początku lutego za pośrednictwem jednego z portali internetowych zakupiła czytnik e-book za kwotę 140 złotych. Pomimo przelania opłaty za zakupiony przedmiot na konto sprzedającej, ta do chwili obecnej nie wywiązała się z zawartej umowy.

Kradzież portfela
W dniu 22 lutego 2016 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach, 48 letnia mieszkanka Łosic złożyła zawiadomienie o kradzieży. Do zdarzenia doszło 20 lutego na terenie Dworca Wschodniego w Warszawie. Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej dokonał kradzieży portfela z dowodem osobistym, kartą płatniczą i pieniędzmi w kwocie 80 złotych. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić stołeczna policja.

Zatrzymano poszukiwanego
W dniu 24 lutego 2016 roku w miejscowości Łuzki funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia, dokonali zatrzymania poszukiwanego 18 letniego mieszkańca gminy Łosice. Zatrzymany został doprowadzony i osadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

Przywłaszczenie samochodu
W okresie 22-24 lutego 2016 roku, 37 letni mieszkaniec gminy Łosice dokonał przywłaszczenia powierzonego mu do naprawy samochodu marki Audi o wartości 8 000 złotych. Pokrzywdzony 47 letni obywatel Syrii zamieszkały na terenie Warszawy złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Oszustwo
W dniu 24 lutego 2016 roku 24 letnia mieszkanka gminy Sarnaki kupiła na jednym z portali internetowych ruter wifi za kwotę 120 złotych. Po trzymaniu przesyłki okazało się, że paczka zawiera bezwartościową ładowarkę. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

Nietrzeźwy rowerzysta
W dniu 25 lutego w miejscowości Platerów na drodze DK-19 25 letnie mieszkaniec gminy Stara Kornica kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

st. asp. Tomasz Zozula