Pożar domu w Sarnakach

0
11

W zeszłym tygodniu strażacy interweniowali w następujących zdarzeniach:

W dniu 16.12.2015 r. o godz. 1002  SKKP otrzymało zgłoszenie o zderzeniu trzech samochodów w miejscowości Sarnaki. Do zdarzenia zostało zadysponowanych 2 zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód marki Opel Astra który uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez samochód ciężarowy Mercedes Atego oraz samochód marki Toyota Avensis który otarł się lewym bokiem o samochód ciężarowy. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia odpowiednio ustawiając wozy bojowe na sygnałach błyskowych, odłączono akumulator w rozbitym aucie, poszkodowaną pasażerką z Opla Astry zajął się ZRM. Na koniec miejsce zdarzenia uprzątnięto z rozbitych elementów i przy pomocy sorbentu zebrano płyny eksploatacyjne, które wyciekły z pojazdu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieostrożna jazda. Straty oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

W dniu 16.12.2015 r. o godz. 1040  SKKP otrzymało zgłoszenie o pożarze poddasza w domu mieszkalnym w miejscowości Sarnaki przy ulicy Teatralnej . Do zdarzenia zostało zadysponowanych 4 zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali silne zadymienie w części budynku oraz zauważyli  wydobywający się dym z poddasza. Domownicy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono prąd poprzez wykręcenia bezpieczników, następnie strażacy w aparatach ODO weszli do środka i podali prąd wody do pomieszczenia w którym rozwijał się pożar. Drugi prąd wody podano na poddasze. Pożar został szybko zlokalizowany, dalsze działania polegały na oddymianiu oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego przy piecu kaflowym, straty oszacowano na kwotę 3 tys. zł, natomiast uratowane mienie na kwotę 80 tys. zł.

Informację sporządził:SKKP st. sekc.  Paweł Jaszczuk

 

Reklama