Islandia zagościła w Łosicach

0
0

20 listopada o godzinie 17.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach odbyła się niecodzienna projekcja multimedialna fotografii Elżbiety Pyrki pt. „Islandia wyspa ognia i lodu”. Pani Elżbieta Pyrka pochodzi z  Białej Podlaski, jest z wykształcenia geodetą, a jej wielką pasją są podróże. Odwiedziła już wiele egzotycznych krajów min. Laos, Kambodżę, Wietnam, RPA, Peru, Boliwię i wiele innych. Na spotkaniu mieliśmy okazję przeżyć fascynującą podróż po egzotycznych miejscach i spotkać jakże odmienną od naszej kulturę.

Licznie zebranych gości powitała kierownik Biblioteki Anna Czerko, która przybliżyła gościom sylwetkę autorki prac.

Po prezentacji uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do galerii Biblioteki, gdzie wyeksponowano inne nie ujęte w prezentacji zdjęcia Pani Elżbiety. Przy kawie i słodkim poczęstunku, wśród pięknych zdjęć, mogli porozmawiać z Elżbietą Pyrką o jej podróżach.

Galeria będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych tematyką przez kolejny miesiąc w godzinach pracy Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują Dyrekcji OSzW w Łosicach za udostępnienie sali konferencyjnej na potrzeby projekcji multimedialnej.

Tekst: Renata Szostek
Foto: Renata Szostek i Anna Czerko

Reklama