17 awansów w łosickiej policji

0
2584
23 lipca 2021 roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji, podczas której wręczono awanse służbowe 17 policjantom.

Obchody Święta Policji ponownie odbywają się w sposób szczególny. Zagrożenie epidemiczne powoduje, że spotykamy się w niewielkim gronie i z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Komendant Powiatowy Policji w Łosicach, insp. Dariusz Borkowski złożył podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, podziękował również w swoim imieniu policjantkom, policjantom i pracownikom za służbę i pracę, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Po nadaniu awansów głos zabrał uczestniczący w uroczystości Doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan dr Wiktor Klimiuk, który odczytał, a następnie przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łosicach list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Mariusza Kamińskiego, skierowany do funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Za pracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu łosickiego oraz dotychczasową współpracę podziękowali policjantom również: Starosta Powiatu Łosickiego Pan Janusz Kobyliński, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Pan Mariusz Kucewicz oraz Prokurator Rejonowy w Siedlcach, Pani Katarzyna Wąsak.

W tym roku awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 17 policjantów:

na stopień sierżanta Policji:

st. post. Łukasz Daniluk

st. post. Łukasz Gorgol

st. post. Hubert Kucharczyk

st. post. Karol Samojluk

na stopień starszego sierżanta policji:

sierż. Tomasz Czmoch

sierż. Paweł Iwaniuk

sierż. Piotr Jaszczuk

na stopień sierżanta sztabowego:

st. sierż. Damian Borkowski

st. sierż. Marcin Sawicki

na stopień młodszego aspiranta:

sierż. szt. Patryk Goś

sierż. szt. Andrzej Jasiński

na stopień aspiranta policji:

mł. asp. Andrzej Szysz

mł. asp. Nina Zaniewicz

na stopień starszego aspiranta:

asp. Łukasz Gajo

asp. Krzysztof Rogowski

na stopień aspiranta sztabowego:

st. asp. Roman Jankiewicz

st. asp. Wojciech Zbrzeźniak

awans na wyższy stopień, starszego posterunkowego, otrzymał również „najmłodszy służbą” policjant – post. Damian Szałucha

opr. mł. asp. Nina Zaniewicz

Reklama