11 jednostek OSP z terenu powiatu doposażone w środki ochrony osobistej

0
382

Do 11 jednostek OSP z powiatu łosickiego trafią półmaski filtrujące, kombinezony i rękawice jednorazowe oraz worki na odpady i płyny dezynfekcyjne. Pieniądze na sprzęt wyłożył mazowiecki samorząd. 

Sprzęt otrzyma łącznie 548 jednostek OSP z terenu województwa mazowieckiego. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel w 8 mln zł. W powiecie łosickim na liście beneficjentów znaleźli się strażacy ochotnicy z Huszlewa, Mostowa, Niemojek, Olszanki, Lipna, Platerowa, Sarnak, Serpelic, Nowej Kornicy, Rudki i Starych Szpak.

Reklama

W efekcie zwiększone zostanie bezpieczeństwo druhów, jak i osób z którymi mają kontakt podczas podejmowanych interwencji. – Epidemia spowodowała, że warunki pracy stały się jeszcze trudniejsze. Jednostki nie były na to przygotowane, przede wszystkim brakowało maseczek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji. Problemem był też brak dostępności środków ochronnych na rynku, dlatego przeznaczyliśmy 8 mln zł na doposażenie OSP m.in. w maseczki, kombinezony, rękawiczki i ubrania ochronne  – podkreśla marszałekAdam Struzik.

Ufundowane przez samorząd Mazowsza zestawy zawierają 150 sztuk półmasek filtrujących FFP2 (150 sztuk), 15 sztuk kombinezonów jednorazowych kat. III typ 4B, 400 par rękawic jednorazowych nitrylowych, 20 sztuk workó na odpady o pojemności 120 litrów oraz płyny dezynfekcyjne. Dodatkowo do OSP trafią także komplety odzieży ochronnej – ubrania lekkie, hełmy z przyłbicą i goglami.

Reklama
Poprzedni artykułWeronika Szpura ze Starej Kornicy zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu kulinarnego
Następny artykułSą plany na kolejną mega fermę i spalarnię drobiu