Znamy zwycięzców powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju BRD

0
359

Osiem uczniowskich drużyn rywalizowało o awans do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Niekwestionowanymi zwycięzcami rozgrywek powiatowych były grupy ze szkoły podstawowej w Starej Kornicy i Huszlewie.

Reklama

Gospodarzem tegorocznych powiatowych zmagań eliminacyjnych XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym była Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach. W zawodach udział wzięło osiem drużyn, podzielonych na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii wiekowej 10-12 lat swoje umiejętności sprawdzili uczniowie ze szkół podstawowych w Łosic, Szydłówki, Sarnak, Mostowa i Starej Kornicy. W kategorii wiekowej powyżej 12 lat rywalizowała natomiast młodzież ze Starej Kornicy.  szkół podstawowych z Huszlewa, Sarnak.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach. Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Test składał się z 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz 10 zagadnień polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowaniu Zwycięzcy poszczególnych kategorii awansowali do kolejnego etapu turnieju.

Fot. KPP Łosice

Reklama
Poprzedni artykuł30 lat minęło…
Następny artykułWydawcy i dziennikarze protestują