Zderzenie z żubrem

1
1205

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach: 

Kradzież
27 września w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w Kózkach. Nieznany sprawca wyciął z lasu 5 brzóz na szkodę 56-letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Pokrzywdzony oszacował straty na 600 zł.

Reklama

Oszustwo
28 września w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. 18-letnia mieszkanka gminy Olszanka kupiła za pośrednictwem mediów społecznościowych telefon komórkowy i pomimo przedpłaty ponad 900 zł nie otrzymała zamówionego przedmiotu.

Kradzież
28 września w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w dn. 15-28 września na terenie gminy Platerów. Nieznany sprawca ukradł z sadu owocowego około 1000 kg gruszek, 46-letni pokrzywdzony oszacował straty na 3500  zł.

Zatrzymani poszukiwani
29 września w Ruskowie, łosiccy kryminalni działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 33-letniego mieszkańca gminy Platerów. Mężczyzna został zwolniony po uiszczeniu zaległej grzywny.

29 września w Łosicach łosiccy kryminalni działając na podstawie zatrzymali poszukiwanego 42-letniego mieszkańca Łosic. Mężczyzna również został zwolniony po uiszczeniu zaległej grzywny.

Nietrzeźwy kierowca
29 września w Starych Litewnikach 61-letni mieszkaniec gminy Sarnaki kierował renaultem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Niezatrzymanie do kontroli
29 września w Starych Litewnikach 25-letni mieszkaniec gminy Sarnaki kierując skodą nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, pomimo wydanych poleceń za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jak się okazało, mężczyzna miał orzeczony przez Sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kradzież
1 października w Makarówce nieznany sprawca wszedł do niezamkniętego domu i zabrał spod poduszki portfel z zawartością 600 zł na szkodę 90-letniego mężczyzny.

Zdarzenie drogowe
W nocy z soboty na niedzielę (01/02. października) w miejscowości Mszanna, na drodze krajowej nr 19, poza obszarem zabudowanym doszło do zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia. Wprost pod jadącego peugeota wtargnął żubr. Kierująca, 28-letnia mieszkanka Łosic ani 54-letni pasażer nie odnieśli obrażeń, zwierzę padło na miejscu.

Koniec lata, jesień, to czas, w którym dziko żyjące zwierzęta różnych gatunków migrują pokonując wiele kilometrów w poszukiwaniu pożywienia. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży przez tereny leśne, zwłaszcza po zmroku i przed świtem

asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułGARAŻE BLASZANE, bramy garażowe, hale, magazyny, kojce dla psów!
Następny artykuł11. Biegiem przez Platerów

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.