11. Biegiem przez Platerów

0
286

W najbliższą niedzielę 9. października zdecydowanie warto wybrać się do Platerowa, gdzie odbędzie się 11. edycja popularnej imprezy sportowej „Biegiem przez Platerów”.

Na uczestników czekają dwie atestowane przez PZLA trasy na dystansach: półmaraton i 5 km. Dodatkowo rozegrany zostanie marsz Nordic Walking oraz biegi dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Reklama

Biegiem przez Platerów to doskonała okazja do spotkania się, integracji środowiska biegaczy, wspólnego kibicowania, a także spróbowania przysmaków z lokalnych, sezonowych owoców, przede wszystkim z jabłek. Koło Gospodyń Wiejskich wyczaruje pyszności, o jakich Wam się nie śniło.

Zawody rozpocznie rywalizacja najmłodszych. O godz. 11:00 na bieżni przy stadionie startowały będą dzieci – kolejne dystanse i kategorie wiekowego co 5 min.

  • 200 m – bieg dziewczynek i chłopców 6-7 lat
  • 300 m – bieg dziewcząt 8-9 lat
  • 300 m – bieg chłopców 8-9 lat
  • 400 m – bieg dziewcząt 10 -11 lat
  • 400 m – bieg chłopców 10 – 11 lat
  • 600 m – bieg dziewcząt 12-13 lat
  • 600 m – bieg chłopców 12-13 lat

Start i meta biegów głównych zlokalizowane będą na ulicy Dworcowej w pobliżu Biblioteki Publicznej w Platerowie. Zarówno piątka, jak i półmaraton to biegi rozgrywane na jednej pętli. W samo południe wystartuje półmaraton. Zawodnicy wybiegną z Platerowa ulicą Kościelną w kierunku Kisielewa, dalej przez Michałów, Mężenin-Kolonia, Mężenin (tutaj malowniczy odcinek z widokiem na rzekę Bug), Klimczyce-Kolonia, Lipno i przez Kisielew wrócą na metę w Platerowie.

O 12:15 na trasę wyruszą biegacze na 5 km i uczestnicy marszu Nordic Walking. Start z ulicy Dworcowej, dalej w Kościelną, przed skrzyżowaniem w Kisielewie nawrotka, w Platerowie skręcamy w ulicę Spokojną, Pocztową, 3 Maja, Kościelną i Dworcową docieramy do mety.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Wicestarosta Powiatu Łosickiego – Michał Michaluk oraz Wójt Gminy Platerów – Jerzy Garucki.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Do zobaczenia w Platerowie!

Reklama
Poprzedni artykułZderzenie z żubrem
Następny artykułAngielski w praktyce – szybki kurs języka do korporacji