Zabawy u podnóży Olimpu

0
405

Zabawy u podnóży Olimpu, kąpiel w Morzu Egejskim, czy smakołyki z greckiego targu, to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczyli uczniowie miejscowej szkoły w czasie wyjazdu do Grecji. Dwutygodniowa wyprawa odbyła się w ramach projektu pn. „Ponadnarodowa mobilność uczniów. 

Łosiccy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką Renaty Łożeckiej, Mirosławy Szoplewskiej, Katarzyny Chraniuk i Anny Żuk wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym realizowanym w ramach projektu pn. „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej łosiczanie odwiedzili słoneczną Grecję i tam zdobywali kluczowe kompetencje poprzez naukę języka obcego, rozwijanie umiejętność uczenia się czy przedsiębiorczości, nabywali też nowe kompetencje komputerowe.

Reklama

Uczniowie zwiedzili min. miasteczko Litochoro i wąwóz Enipeas. Odbyli spacer po malowniczej trasie u masywu Olimpu, odwiedzili też Meteory i grecką szkołę. – Dyrektor placówki nauczył nas tradycyjnego tańca – Sirtaki. W trakcie pobytu zdążyliśmy także zatańczyć beligijkę i poloneza – wspomina Anna Żuk, nauczycielka SP nr 1. – Wisienką na torcie była wycieczka do Starego Pantaleimonu. Jest to mała górska wioska, w której wszystkie budynki są zbudowane w stylu macedońskim. Miasteczko zachwyciło nas swoimi pięknymi widokami – dodaje.

Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” skierowany był do uczniów szkół publicznych i niepublicznych. Uczestnikami projektu mogli być uczniowie od VI klasy szkoły podstawowej do momentu zakończenia edukacji szkolnej, chcący zdobyć i pogłębić umiejętności związane z obszarem działań projektowych oraz różnorodnych dziedzin takich jak: praca w międzynarodowej grupie, rozwijanie relacji społecznych, doskonalenie umiejętności z dziedziny technologii informacyjno-komunikacyjnej, planowania oraz realizacji działań projektowych.

Reklama
Poprzedni artykułNadali tytuł Honorowego Obywatela Gminy Sarnaki
Następny artykułOriflame Wszystko – 20% Plus Bonusy