Z muzyką do Nieba

0
136

9 września, w kościele parafialnym w Sarnakach odbył się drugi koncert organizowany w ramach wydarzenia Klasyczne Koncerty w Gminie Sarnaki. Przystanki muzyczne 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. – Koncert nosił tytuł „Z muzyką do Nieba” i taki był też jego repertuar, w przeważającej części religijny – wyjaśnia Magdalena Rudnik, dyrektora GOK Sarnaki.

Reklama

Podczas koncertu zostały wykonane m.in. takie utwory jak Ave Maria Giulio Cacciniego, Laudamus Te Antonia Vivaldiego, Alleluja Mozzarta, Lacrimosa Witolda Lutosławskiego. Te wspaniałe utwory wykonały światowej sławy artystki, laureatki prestiżowych konkursów wokalnych i nagród koncertujące na całym świecie: Ewa Biegas – mezzosopran, Zoya Petrova – sopran, Joanna Szynkowska vel Sęk – sopran, Aleksandra Blanik – sopran.  Ich głosami zachwycano się  m.in. w Wiedniu, Nowym Yorku, Buenos Aires, Słowacji, Czechach, Włoszech, Francji, w Tokio i Osace, Szanghaju, w koreańskim Seulu.

Podczas koncertu publiczność miała okazję usłyszeć również utwory instrumentalne w wykonaniu kwintetu Orfeum, który wykonał m.in Intermezzo z opery Rycerskość wieśniacza, Arię na strunie G Bacha czy Kanon D-dur Johanna Pachelbelego.

– Klasyczne koncerty w gminie Sarnaki,  cieszą się coraz większym zainteresowaniem o czym świadczy frekwencja, która rośnie z roku na rok. I w tym roku frekwencja była imponująca i wszystkie miejsca w sarnackim kościele były zajęte. Nie dziwi ten fakt, skoro do niedużych Sarnak przyjeżdżają artyści oklaskiwani na całym świecie – mówi Magdalena Rudnik, dyrektorka GOK Sarnaki.

Tekst: M. Rudnik
Foto.: GOK Sarnaki

Koncert poprowadzili Magdalena Rudnik-Dyrektor GOK w Sarnakach oraz Dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Fundacji Orfeo. Krzysztof Korwin Piotrowski.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Sarnaki, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach. Partnerami byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.

 

Reklama
Poprzedni artykułKlasyczne koncerty w Gminie Sarnaki
Następny artykułRozwiązanie Twoich Problemów Finansowych Skup Zadłużonych Spółek