Klasyczne koncerty w Gminie Sarnaki

0
54

20 sierpnia 2023r.o godz15:00 w serpelickim kościele odbył się pierwszy koncert w ramach wydarzenia „Klasyczne koncerty w Gminie Sarnaki. Przystanki muzyczne 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego”.

Reklama

Podczas „Popołudnia z muzyką klasyczną- od Gounoda do Chopina” licznie zgromadzona publiczność mogła poczuć się jak w prawdziwej operze. – Artyści wykonali piękne interpretacje takich utworów jak ,,Traviata” Giuseppe Verdiego czy ,,Prząśniczki” Stanisława Moniuszki. Podczas koncertu nie zabrakło polskich utworów ,,Polały się łzy czyste, rzęsiste” I .J. Paderewskiego. Utwory wykonane zostały przez wybitnych artystów- Iwonę Hossę i Adama Zdunikowskiego. Na skrzypcach i fortepianie zabrzmiały m.in. utwory H.Wieniawskiego w wykonaniu Aleksandra Żyły i Marii Trofymchuk. Koncert rozpoczął i zakończył wirtuoz gry na fortepianie Mirosław Feldgebel – wylicza Magdalena Rudnik, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Sarnaki, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach. Partnerami byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.

Fot. GOK Sarnaki/Facebook

Reklama
Poprzedni artykułKulinarne zwycięstwo (Nie)zapominajki z Hołowczyc-Kolonii
Następny artykułZ muzyką do Nieba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.