Klasyczne koncerty w Gminie Sarnaki

0
64

20 sierpnia 2023r.o godz15:00 w serpelickim kościele odbył się pierwszy koncert w ramach wydarzenia „Klasyczne koncerty w Gminie Sarnaki. Przystanki muzyczne 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego”.

Reklama

Podczas „Popołudnia z muzyką klasyczną- od Gounoda do Chopina” licznie zgromadzona publiczność mogła poczuć się jak w prawdziwej operze. – Artyści wykonali piękne interpretacje takich utworów jak ,,Traviata” Giuseppe Verdiego czy ,,Prząśniczki” Stanisława Moniuszki. Podczas koncertu nie zabrakło polskich utworów ,,Polały się łzy czyste, rzęsiste” I .J. Paderewskiego. Utwory wykonane zostały przez wybitnych artystów- Iwonę Hossę i Adama Zdunikowskiego. Na skrzypcach i fortepianie zabrzmiały m.in. utwory H.Wieniawskiego w wykonaniu Aleksandra Żyły i Marii Trofymchuk. Koncert rozpoczął i zakończył wirtuoz gry na fortepianie Mirosław Feldgebel – wylicza Magdalena Rudnik, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Sarnaki, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach. Partnerami byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.

Fot. GOK Sarnaki/Facebook

Reklama
Poprzedni artykułKulinarne zwycięstwo (Nie)zapominajki z Hołowczyc-Kolonii
Następny artykułZ muzyką do Nieba