Wirtualny Teatr Historii Niepodległa w Łosicach

0
89

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury oraz Biuro Programu „Niepodległa” serdecznie zapraszają na mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”, który zagości w Łosicach w dniach 29-31 sierpnia 2022 r.

Łosice są jedną z czterdziestu miejscowości w Polsce i jedyną w naszym regionie, w której będzie można obejrzeć historię polskiej niepodległości, prezentowaną na multimedialnej i interaktywnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Odwiedziny w mobilnym Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” to atrakcyjna forma wspólnego spędzenia czasu dla starszych i młodszych.

Reklama

Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym zobaczycie na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości! Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czeka specjalny multimedialny kącik. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

CO ZOBACZYCIE?

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zobaczycie w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym, w którym zwiedzicie szereg stref pokazujących historię pierwszych lat II RP. Poznacie artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczą projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920”. Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Całość wystawy zamyka strefa zabawy z fotobudką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy Wasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości, oraz kino VR, w którym na specjalnych goglach można obejrzeć produkcje „Dża-Dża” (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejowskiej) i „Nie kochać w taką noc” (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim).

LOKALIZACJA

Parking przed Urzędem Miasta i Gminy, Łosice

HARMONOGRAM

Dzień 1: 12:00 – 18:00
Dzień 2: 10:00 – 18:00
Dzień 3: 10:00 – 16:00

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.

Reklama
Poprzedni artykułMazowsze. Wiadomości z regionu
Następny artykułKarawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2022