Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2022

0
236

Jak co roku w okresie letnim Karawana rusza na Mazowsze. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowany przez lokalnych partnerów, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. W tym roku spotykamy się 27 sierpnia w Łosicach i 28 sierpnia w Olszance. W programie – spektakle plenerowe dla dzieci i rodziców, zabawy, gry i animacyjne. Wstęp wolny!

Chcemy zachęcić w wakacje mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego uczestnictwa w nowych otwartych formach życia kulturalnego. Razem z lokalnymi współorganizatorami Karawany postawiliśmy sobie za cel zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze. Przede wszystkim jednak ma to być dobra zabawa i ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. – mówią organizatorzy.

Reklama

Każdego dnia festiwalu prezentowane są publiczności dwa wyjątkowe spektakle teatralne – pierwszy dedykowany dzieciom, który w godzinach popołudniowych otwiera wydarzenie i drugi, wieczorny dla widzów dorosłych. Mają one charakter plenerowy, uliczny – obok walorów artystycznych zapewniają świetną zabawę i rozrywkę widzom, włączając ich często w swoje działania i zachęcając do aktywnego udziału.

Czas między spektaklami wypełnią pomysłowe, barwne, rodzinne animacje przeznaczone dla różnych grup wiekowych skupione wokół stoisk tematycznych. BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych, PODWÓRKO WYOBRAŹNI edukacyjny plac zabaw kreatywnych, STRAGANY SZTUKI – działania artystyczne. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy mogą zabrać stworzone przez siebie przedmioty – zabawki, modele, rewizyty.

Działania realizowane w plenerze umożliwiają udział w imprezie osobom niepełnosprawnym.

Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Program:

27 sierpnia 2022 r. – Łosice – Park im. Króla Aleksandra Jagiellończyka

28 sierpnia 2022 r. – Olszanka – plac przed Świetlicą Wiejską w Olszance

godz. 16.00 –Na wozie– Teatr Falkshow – spektakl dla najmłodszych

godz. 17.00 – 20.00 – działania animacyjne

BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych – koncepcja i realizacja członkowie Polskiego Stowarzyszenia  Animatorów KLANZA,

PODWÓRKO WYOBRAŹNI – edukacyjny plac zabaw kreatywnych – koncepcja i realizacja Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

STRAGANY SZTUKI – interaktywne stanowiska zapraszające mieszkańców do doświadczenia twórczego – koncepcja i realizacja Janusz Byszewski.

godz. 20.00 –Opowieści ziemi –Teatr Ognia Fuegos – spektakl dla dorosłych.

Reklama
Poprzedni artykułWirtualny Teatr Historii Niepodległa w Łosicach
Następny artykułPrzeczytaj z nami Ballady i romanse Adama Mickiewicza