We wrześniu do nowego przedszkola

1
1233

Dobiega końca modernizacja Przedszkola Samorządowego nr 2. Placówka po rocznej przerwie od września zacznie funkcjonować w całkowicie odmienionym budynku. Powstały dodatkowe sale, a obiekt przeszedł kapitalny remont i został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jednym z kluczowych elementów programu rewitalizacji miasta był remont i rozbudowa Przedszkola Samorządowego nr 2. Jest to dość duży obiekt, więc remont spowodował roczną przerwę w funkcjonowaniu placówki, jednak dzięki modernizacji przedszkole zostało zupełnie odmienione.Powstały dodatkowe sale zajęć, dobudowano też salę na piętrze. Przypominamy, że obiekt wybudowano w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i zaplanowany był na 4-oddziałowe przedszkole dla 120 dzieci.

Reklama

Budynek powstał z półfabrykatów i zaprojektowany był na 20 lat użytkowania. Kompleksowa modernizacja objęła jego rozbudowę oraz wyposażenie w nowe sprzęty. Po zakończeniu inwestycji placówka będzie miała 6 oddziałów oraz zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Przebudowa przedszkola to jedno z ważniejszych zadań realizowanych przez samorząd. Intensywne prace rozpoczęły się na początku marca. Dotychczas wykonawca zakończył roboty żelbetowe i murarskie w zakresie posadowienia budynku, ścian zewnętrznych i stropów – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Wykonano już też konstrukcję dachu w oparciu o dźwigary drewniane, co jest równoznaczne z przygotowaniem połaci dachowych do krycia blachą trapezową. Orynnowano budynek i przykryto go warstwą wiatroizolacyjną i paroizolacyjną, co pozwala na prowadzenie prac wewnątrz bez względu na warunki atmosferyczne. Zakończono również prace związane z montażem stolarki zewnętrznej okienno-drzwiowej. Zrealizowano w całości roboty termoizolacyjne ścian zewnętrznych, powierzchnie są obecnie przygotowane do tynku mineralnego. Gotowe do użycia są sieci i przyłącza zewnętrzne wody, kanalizacji technologicznej i sanitarnej, kanalizacji deszczowej, instalacji gazowej, instalacji teletechnicznej i elektrycznej.

Obecnie trwają prace wewnątrz budynku w zakresie wykonywania posadzek, tynkowania ścian i montażu instalacji wewnętrznych. – Wykonawca zapewnia, że do połowy sierpnia roboty zostaną zakończone, a 2 września dzieci przestąpią progi nowego budynku – dodaje burmistrz.

Kończąca się inwestycja cieszy także rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Martwili się oni bowiem, tym, że czas na remontu oddziały przedszkolne były rozdysponowane po szkołach. Bali się zarówno o bezpieczeństwo maluchów jak i komfort zajęć. Podobne obawy mieli nauczyciele pracujący w przedszkolu. Na całe szczęście, wszystko wskazuje na to, że od września budynek przedszkola znów zapełni się gwarem i wesołymi maluchami, którzy będą mogli uczyć się już w komfortowych warunkach lokalowych.

Reklama
Poprzedni artykułRodzinny Rajd Rowerowy szlakiem 34 Oddziału Partyzanckiego „Zenona”
Następny artykułPadł rekord łosickiej edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

1 KOMENTARZ

  1. A co to za ludzie na dachu bez zabezpieczenia? jest tam jakiś „BHpowiedz”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.