Padł rekord łosickiej edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

0
405

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” zgromadziła w Łosicach na boisku Szkoły Podstawowej Nr 2, ponad 800 osób, które w myśl zasad akcji przyszły poczytać swoją ulubioną książkę. Uczniowie przygotowali transparenty związane z bohaterami literackimi, nie zabrakło też wymyślnych przebrań za ulubione postaci z bajek.

Reklama

Wydarzenie było okazją do poczytania w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Jego głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką.

– W IV edycji akcji wsparli nas zaproszeni goście. Nauczyciele i pracownicy poszczególnych placówek oraz uczniowie przeczytali bajkę „Kot w butach”. We wspólnym czytaniu wzięło udział aż 825 osób – cieszy się nauczycielka Irena Nestioruk, koordynatorka akcji w Łosicach.

Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje przygotowane przez bibliotekę szkolną SP Nr 2 i uczniowski samorząd tej szkoły. W tym konkurs na najciekawsze bajkowe przebranie i baner o tematyce bajkowej. Ponieważ wszystkie zaprezentowane prace i kostiumy były znakomite, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach, Zespołu Szkół nr 2 w Łosicach, oraz pracownicy Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Łosicach. Łosice.info było patronem medialnym wydarzenia.

Reklama
Poprzedni artykułWe wrześniu do nowego przedszkola
Następny artykułOdpowie za posiadanie narkotyków