Urodziny najstarszej mieszkanki powiatu

0
384

Niecodzienny jubileusz, bo 103 rocznicę urodzin obchodziła 19 marca 2023 roku Pani Józefa Wysokińska, najstarsza mieszkanka nie tylko Gminy Huszlew ale także powiatu łosickiego. Przy tej wyjątkowej okazji  jubilatka otrzymała moc życzeń oraz kwiaty od wójta Gminy Huszlew Stanisława Stefaniuka  i  kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Huszlewie Donaty Daniluk.

Reklama

Pani Józefa urodziła się 19 marca 1920 roku w Krzywośnitach, jako jedyna dziewczynka. Miała 3 braci. W 1941 roku zawarła związek małżeński i zamieszkała w Dziadkowskich-Folwark. Swojej „drugiej połowy” nie szukała daleko – wyszła za mąż za mieszkającego w sąsiedniej wsi Wacława Wysokińskiego. Wraz z mężem wychowała 3  synów. Najstarszy syn zmarł jako 4-letnie dziecko. Doczekała się dwóch wnuczek i czworga prawnucząt.

Jubilatka całe życie mieszkała na wsi, pracując razem z mężem i dziećmi w gospodarstwie rolnym. W 2002 roku została wdową. Pani Józefa cieszy się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i dobrą pamięcią.  Trochę nogi   odmawiają posłuszeństwa. Jubilatka troszczy się o  wszystkich  z rodziny   i  znajomych. Z chęcią  i zainteresowaniem słucha, co u kogo się dzieje. Doskonale pamięta imiona i kojarzy wydarzenia. Zawsze z radością i z uśmiechem wita odwiedzających ją  Słucha dużo radia i modli się.

Jeszcze raz gratulujemy Szanownej Jubilatce tak pięknego jubileuszu, życzymy  na kolejne lata dużo dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz  wielu szczęśliwych chwil w gronie kochającej rodziny.

Tekst i foto: Donata Daniluk

Reklama
Poprzedni artykułStanisław Stolarczyk gościem w rodzinnych Łosicach
Następny artykułSadzonki Roślin, Nasiona, Cebulki, Narzędzia – do 70% rabatu