Uciekał przed policją na skuterze

2
466

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Uciekając przed policjantami zmienił ubranie
Bezskuteczna okazała się ucieczka motorowerzysty, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Pomimo porzucenia pojazdu dzielnicowi ustalili kierującego. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Reklama

Pierwszego czerwca, wieczorem łosiccy dzielnicowi zauważyli w Kobylanach skuter, którego kierowca nie miał kasku na głowie. Mężczyzna na widok radiowozu przyspieszył, i pomimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli. Gwałtownie skręcił w drogę gruntową, gdzie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Dzielnicowym niewiele czasu zajęło ustalenie adresu kierowcy, a ten, sądząc, że nie zostanie rozpoznany, zmienił ubranie i próbował przekonać policjantów, że pojazd został skradziony. Fortel okazał się bezskuteczny, ponieważ funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę i nie mieli co do tego żadnych wątpliwości. Jak się również okazało, skuter nie należał do uciekiniera, nie miał aktualnych badań technicznych, a jego właściciel przekazał go koledze tylko do naprawy.

42-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica odpowie teraz przed sądem nie tylko za brak kasku ale i za niezatrzymanie się do kontroli, które w tych warunkach było przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Kradzież
28 maja 2022 r. w Woźnikach, nieznany sprawca dokonał kradzieży 30 krzewów bukszpanu z ogrodzonej posesji. 75-letnia pokrzywdzona oszacowała straty na 900 zł.

Zdarzenie drogowe
30 maja 2022 r. w Woźnikach, na DK-19, 53-letni kierowca volkswagena, mieszkaniec powiatu siedleckiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu na łuku drogi, w wyniku czego doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym fordem, kierowanym przez 52-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Kierowcy byli trzeźwi, 22-letnia pasażerka forda została przetransportowana do szpitala.

Nietrzeźwi kierowcy
31 maja 2022 r. w Czuchowie, 39-letni mieszkaniec gminy Platerów kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

4 czerwca 2022 r. w Zieniach, 74-letni mieszkaniec gminy Huszlew kierował passatem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało promil alkoholu w organizmie.

Kierowanie na zakazie
4 czerwca 2022 r. w Hruszniewie, 43-letni mieszkaniec gminy Platerów kierował land roverem pomimo wydanego dożywotnio zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Oszustwo
W dn. 25.05-01.06.2022 r., nieznany sprawca dokonał płatności znalezioną kartą płatniczą, w wyniku czego pokrzywdzona 31-letnia mieszkanka gminy Platerów straciła 150 zł.

asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułPotrzebujesz motywacji? Skuteczny angielski dla dorosłych
Następny artykułPonad 71 milionów dla naszych gmin i powiatu

2 KOMENTARZE

  1. jaki ten PiS dobry i szczodry,
    bedzie tani chrust na zime …………….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.