Transgraniczny Projekt Poprawy Bezpieczeństwa Zdrowotnego w Łosicach i Iwano-Frankowsku

0
223

W dniu  29.05.2024 r.  została  podpisana  umowa grantowa  w ramach realizacji Projektu: ,,Poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego w powiecie łosickim i mieście Iwano-Frankowsk’’ pomiędzy  Minister Funduszy Rozwojowych i Polityki Regionalnej Rzeczypospolitej Polski działając jako Instytucja Zarządzająca reprezentowana przez: Rafała Balińskiego, Dyrektora Departamentu Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie pełnomocnictwa a Samodzielnym Publicznym Zakładem  Opieki Zdrowotnej w Łosicach reprezentowaną przez: Grażynę Podlipniak – Sobczyńską – Dyrektora.

  • Tytuł projektu: Poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego w powiecie łosickim i mieście Iwano-Frankowsk
  • Lider Projektu: Samodzielny Publiczny Zakład  Opieki Zdrowotnej  w Łosicach
  • Partner projektu: Centralny Miejski Szpital Kliniczny Rady Miejskiej Iwano-Frankowska
  • Data rozpoczęcia  realizacji  projektu:01.06.2024 r.
  • Data zakończenia  realizacji projektu: 31.05.2026 r.
  • Całkowity koszt projektu: 993 471,11 euro
  • Dofinansowanie UE  894 124,00 euro
  • Wartość projektu po stronie polskiej: 696 918,69 euro
  • Dofinansowanie  UE 627 226,83  euro

Projekt stanowi wspólną  współpracę transgraniczną pomiędzy Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Łosicach (Polską) i Centralnym Miejskim Szpitalem Klinicznym Rady Miejskiej Iwano-Frankowska (Ukrainą) w zakresie poprawy dostępu do transportu medycznego i diagnostyki.

Reklama

Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do transportu medycznego i diagnostyki w powiecie łosickim i mieście Iwano-Frankowsk.

W wyniku realizacji projektu szpital w Łosicach zmodernizuje budynek szpitala w zakresie podjazdu dla karetek pogotowia i przyległej poradni chirurgicznej, tak aby pacjenci otrzymywali pomoc tak szybko, jak to możliwe po przybyciu do szpitala karetką pogotowia.

Szpital w Łosicach  w ramach projektu zakupi ambulans oraz trzy kolonoskopy i gastroskopy oraz tor wizyjny.

Centralny Miejski Szpital Kliniczny Rady Miasta Iwano-Frankowsk w ramach projektu zakupi dwa ambulansy, z których jeden będzie wyposażony w mobilny aparat rentgenowski do szybkiej diagnostyki pacjentów, jeszcze przed ich przybyciem do szpitala.

Karetki będą bezpośrednio wykorzystywane w ratownictwie medycznym  terenie miasta i okolic, w tym do pomocy osobom poszkodowanym w wyniku działań wojennych.

Dzięki współpracy transgranicznej  szpitale  poprawią dostęp do transportu medycznego i diagnostyki w swoich obszarach działania, jednocześnie podnosząc jakość infrastruktury medycznej.

Zakłada się, że personel medyczny obydwu szpitali pozyska dzięki projektowi nową wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa medycznego, transportu medycznego i diagnostyki endoskopowej.

Mieszkańcy powiatu łosickiego i miasta Iwano-Frankiwsk będą mieli okazję w ramach projektu skorzystać z imprez edukacyjnych w formie pikników, którzy zapoznają ich z zasadami transportu medycznego – zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojna.

W ramach wniosku zaplanowano działania edukacje w zakresie właściwego korzystania z wezwań zespołów ratownictwa medycznego, w związku z dużą liczbą niepotrzebnych wezwań karetek pogotowia.

Reklama
Poprzedni artykułŁosicki Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert.
Następny artykułOchrona Członków Zarządu w Spółkach z o.o. art 299 K.s.h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj