Święto miasta – fotorelacja

0
697

Parada zabytkowych pojazdów, wystawa fotografii, zawody wędkarskie czy występy artystyczne to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały w tym roku na uczestników Dni Łosic. Gwiazdami wydarzenia były zespoły Top One oraz Łydka Grubasa, które porwały do zabawy całe tłumy. Łosice.Info było patronem medialnym imprezy.

Zgodnie z planem, inauguracją tegorocznych obchodów dni miasta była wystawa fotografii Jarosława Denisiuka pt. „Świat w świetle podczerwieni”. Wyjątkowe i robiące niesamowite wrażenie fotografie krajobrazu można oglądać jeszcze do końca miesiąca w holu dolnym Łosickiego Domu Kultury.

Reklama

Główne wydarzenia związane ze świętem miasta odbyły się jednak w niedzielę. O świcie rozegrano Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łosice, organizowanie wspólnie z Łosickim Kołem Wędkarskim nr 8. Najlepszymi wędkarzami okazali się Maciej Żuk, Cezary Żółtowski i Grzegorz Kowalczuk. Dodatkową nagrodę „za największą rybę” zdobył zwycięzca zawodów Maciej Żuk. Następnie rozegrano mecz piłkarski ŁDK Łosice – ULKS Jastrząb Żeliszew.

Niezwykle widowiskowym punktem tegorocznych Dni Łosic była parada pojazdów  zabytkowych, kultowych, ciekawych i nietypowych. Peleton aut prowadził – tradycyjnie już – wóz ciężarowy, na pokładzie którego jechał burmistrz Mariusz Kucewicz, jego goście i mieszkańcy. Ulicami miasta przejechało w kolumnowym szyku ponad 100 wyjątkowych aut, a przejazd zgromadził na trasie ogrom widzów. Pojazdy można było podziwiać jeszcze na placu targowym, gdzie rozpoczęła się główna część imprezy.

Wśród zaproszonych gości byli min. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, posłowie Anna Maria Siarkowska i Daniel Milewski, członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz samorządowcy i przedstawiciele instytucji, duchowieństwa oraz służb.

Później sceną zawładnęły zespoły lokalne. Wystąpili: Indigo Dance Art, Indigo Dance Art Factory Łosice, Złote Kłosy, Wiola Latus, ZPiT Mała Ziemia Łosicka, Zakrze Śpiewa, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz zespół Some Goorsie Orchestra, który wykonał największe przeboje m.in. Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego czy Anny Jantar.

O zachodzie słońca na scenie pojawił się kultowy zespół nurtu disco-polo – TOP ONE. Nie mogło więc tego wieczoru zabraknąć doskonale znanych przebojów, takich jak „Ciao Italia”, „Biały miś”, „Santa Maria” czy „Bliska moim myślom”. Drugą gwiazdą wydarzenia był wyjątkowo charyzmatyczny zespół  Łydka Grubasa. Artyści dali nie tylko popis swoich umiejętności wokalno-muzycznych, ale przede wszystkim nawiązali doskonały kontakt z publicznością, którą dosłownie porwali do wspólnej zabawy. Na scenie obok muzyków pojawiły się również członkinie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, które wspólnie z Łydką Grubasa zaśpiewały kultowy przebój „Rapapara”. Niedzielny program zakończyła dyskoteka z DJem.

Podczas święta miasta nie zabrakło też wydarzeń towarzyszących. Najmłodsi mieszkańcy mogli skorzystać z uciech w wesołym miasteczku, zabaw animacyjnych czy wziąć udział w konkursach i zabawach sprawnościowych. Na starszych uczestników wydarzenia czekały stoiska gastronomiczne, reklamowe i handlowe oraz stoiska promocyjne 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Siedlcach, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siedlcach i 18. Batalionu Dowodzenia w Siedlcach.

To wszystko nie byłoby możliwe bez zaangażowania oraz wsparcia firm, instytucji, służb i osób prywatnych. Organizatorzy kierują podziękowania i wyrazy wdzięczności do:

DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy swoim zaangażowaniem i bezinteresowną pomocą pomogli w organizacji tegorocznej edycji Dni Łosic.
Dziękujemy także mieszkańcom miasta i gminy Łosice oraz gościom z innych miast i gmin za wspólne radosne świętowanie dni naszego miasta. Dziękujemy za to, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie. Dziękujemy za wszelkie pozytywne słowa, za serdeczność, jaką obdarzyliście nas podczas święta naszego miasta. Dziękujemy za Wasze radosne uśmiechy, udział w wydarzeniach, ale przede wszystkim za to, że jesteście wspaniałymi łosiczanami.
Organizatorzy: Miasto i Gmina Łosice i Łosicki Dom Kultury
Reklama
Poprzedni artykułDodawanie ogłoszeń, ogłoszenia na woj. Mazowieckie – skuteczna reklama
Następny artykułZadbają o zabytki