Siedzą w areszcie za rozbój i pozbawienie wolności

0
1720

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 4 mieszkańcom powiatu łosickiego podejrzanym między innymi o rozbój i pozbawienie wolności 24-latka w Siemiatyczach. – Osoby w wieku od 21 do 24 lat pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon komórkowy i kluczyki od audi. Następnie siłą wsadzili do swojego samochodu i wywieźli do lasu – wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach mł. asp. Kamil Jaroć. Decyzją sądu cała czwórka trafiła na 3 miesiące do aresztu.

Reklama

18 kwietnia Siemiatyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 24-latka. – Z przekazanej informacji wynikało, że 4 osoby zabrały mu telefon komórkowy i osobowe audi. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Siemiatyczach wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach mł. asp. Kamil Jaroć.

Jak ustalili policjanci, 24-latek wyszedł z domu na prośbę znanych mu osób. – Wtedy od razu został zaatakowany. 23-letnia kobieta oraz trzech mężczyzn w wieku od 21 do 24 lat bili go pięściami i kopali po całym ciele. Zabrali mu telefon komórkowy i kluczyki od samochodu. Następnie siłą wsadzili do swojego samochodu i wywieźli do lasu. Na koniec odwieźli 24-latka do domu i odjechali jego audi – relacjonuje przebieg zdarzenia Kamil Jaroć.

Przestępcy po kilku godzinach byli w rękach policjantów. Siemiatyccy kryminalni z pomocą kolegów z łosickiej komendy zatrzymali podejrzanych na ich na terenie. Tam też, funkcjonariusze odnaleźli zabrane pokrzywdzonemu audi, które ukryte było w kompleksie leśnym.

– Czworo mieszkańców powiatu łosickiego usłyszało zarzuty rozboju, pozbawienia wolności i pobicia, a także przemocą zmuszania do określonego zachowania. Za te przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat. Dzisiaj sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy – dodaje oficer prasowy KPP w Siemiatyczach.

Źródło

Reklama
Poprzedni artykułRazem z Anią i Ines zawalczmy o życie Mariusza
Następny artykułFILMOWE PORANKI – Bing, cz. 9