Setne urodziny Pani Bronisławy

0
909

Setną rocznicę urodzin świętowała Bronisława Piechura z Niemojek. Jubilatkę w dniu jej święta odwiedzili przedstawiciele samorządów, instytucji, mieszkańców, nie zabrakło też najbliższej rodziny.

Kwiaty, życzenia i prezenty otrzymała Bronisława Piechura w dniu swoich setnych urodzin od gości celebrujących wraz z nią ten wyjątkowy jubileusz. Wśród zaproszonych nie zabrakło burmistrza Mariusza Kucewicza, który w imieniu samorządu  Miasta i Gminy Łosice również złożył stulatce serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. – Niech dobry Bóg pomnoży Pani siły, obdarzy zdrowiem i pozwoli jeszcze długo cieszyć się pięknym życiem wypełnionym życzliwością i miłością najbliższych – powiedział burmistrz Mariusz Kucewicz podczas uroczystego wydarzenia. Z rąk burmistrza jubilatka otrzymała także list gratulacyjny i upominek.

Reklama

Gośćmi spotkania byli także kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, sekretarz miasta i gminy Małgorzata Łaska, kierownik KRUS w Łosicach Jacek Stachowicz i Ewa Sarnowska, radny Romuald Jóźwiaczuk oraz KGW Niemojki.

Bronisława Piechura z d. Męczyńska pochodzi z Miś koło Międzyrzeca Podlaskiego. Wraz z mężem Eugeniuszem zamieszkała w Niemojkach w 1945 r. W szczęśliwym małżeństwie przeżyła 65 lat, doczekawszy 3 dzieci: synów Henryka i Andrzeja oraz córki Zofii, 7 wnucząt i 11 prawnucząt, które są dla jubilatki ogromną radością i pociechą.

Stulatka wychowała dzieci w duchu wiary chrześcijańskiej, sama jest ciągle czynną członkinią Koła Żywego Różańca przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Niemojkach. Jako wotum dziękczynne za długie lata życia jubilatki jeden z synów wybudował kapliczkę z figurą Matki Boskiej Fatimskiej, która stała się świadectwem wiary i miłości.

Bronisława mimo sędziwego wieku bardzo interesuje się literaturą religijną i polityką. Zadziwia też energią i jasnym umysłem. Podczas jubileuszowego spotkania cieszyła się z gości i chętnie odpowiadała na pytania, dzieląc wspomnieniami.

Fot. UMiG Łosice

Reklama
Poprzedni artykułZ tamtej strony Buga Panna do mnie mruga
Następny artykułMazowsze. Wiadomości z regionu.