Nadbużański Przystanek Muzyczny IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

0
125

Już 21 sierpnia w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Serpelicach usłyszymy utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, arie i duety z oper Giuseppe Verdiego oraz pieśni Stanisława Moniuszki, wszystko za sprawą Przystanków Muzycznych IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, które po raz kolejny zostaną zorganizowane w nadbużańskiej miejscowości. 

Reklama

Podczas koncertu wystąpią wybitni śpiewacy: Ewelina Szybilska (laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury jako najlepsza śpiewaczka operowa w Polsce w 2021 roku) i Łukasz Gaj (tenor, dyrektor Centrum Paderewskiego, wieloletni solista Opery Wrocławskiej). Towarzyszyć im będzie Mirosław Feldgebel – fortepian (laureat I nagrody w Torneo Internazionale di Musica w Turynie, grał w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Musikverein w Wiedniu, Sali Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie i Omotesando w Tokio). Narratorami tego wydarzenia będą Krzysztof Korwin-Piotrowski (dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, reżyser, ORFEO Fundacja im. B. Kaczyńskiego w Warszawie) oraz Magdalena Rudnik (dyrektor GOK w Sarnakach).

Najbliższy koncert „Od Mozarta do Moniuszki. Poranek z Muzyką Klasyczną” zaplanowano na 21 sierpnia o godzinie 12.00 w przepięknych wnętrzach kameralnego kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Serpelicach. Repertuar koncertu obejmie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, arie i duety z oper Giuseppe Verdiego oraz pieśni Stanisława Moniuszki.

– Jest mi niezmiernie miło, że tak zacni artyści wystąpią w progach naszej świątyni, że jesteśmy częścią większego wydarzenia jakim jest IV Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. Z tego miejsca już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich miłośników muzyki klasycznej na pierwszy koncert w Serpelicach. A o kolejnym, który odbędzie się w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika więcej informacji już wkrótce – zaprasza na muzyczne wydarzenie wójt gminy Sarnaki, Grzegorz Arasymowicz.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Reklama
Poprzedni artykułMazowsze. Wiadomości z regionu
Następny artykuł80. rocznica likwidacji getta w Łosicach