Ruszyły zapisy na „Biegiem przez Platerów”

0
141

Wystartowały zapisy na kolejną edycję popularnego biegu ulicznego z jabłuszkiem w tle, czyli „Biegiem przez Platerów”Jedenasta edycja imprezy odbędzie się w niedzielę 9 października w centrum Platerowa. Na zawodników czekają dwie atestowane trasy na dystansie 5 km i półmaratońskim. Dodatkowo zostanie rozegrany marsz Nordic Walking na 5 km i biegi dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Reklama

Biegiem przez Platerów to doskonała okazja do spotkania się, integracji środowiska biegaczy, wspólnego kibicowania, a także spróbowania przysmaków z lokalnych, sezonowych owoców, przede wszystkim z jabłek. Zawody rozpocznie rywalizacja najmłodszych – od godziny 11:00. Start i meta biegów głównych zlokalizowane będą na ulicy Dworcowej w pobliżu Biblioteki. Zarówno piątka, jak i półmaraton to biegi rozgrywane na jednej pętli. Start półmaratonu zaplanowano w samo południe, bieg na 5 km i NW o 12:15.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Wicestarosta Powiatu Łosickiego – Michał Michaluk oraz Wójt Gminy Platerów – Jerzy Garucki. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zapisy na biegi dostępne na stronie internetowej pod adresem www.bieg.platerow.com.pl/zapisy/

Reklama
Poprzedni artykułNadbużańska „Gaducha” po raz trzeci
Następny artykułPielęgniarstwo – prace zaliczeniowe, licencjackie, magisterskie