Nadbużańska „Gaducha” po raz trzeci

0
265

Nadbużańska „Gaducha” po raz trzeci połączy Sarnaki, Mierzwice i Serpelice, gdzie 32 aktorów z 11 zespołów teatralnych wystawi w sumie 14 spektakli. Na artystycznej imprezie nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących m.in. warsztatów i animacji związanych z teatrem czy spektakli skierowanych do widzów dorosłych. Samorząd Województwa Mazowieckiego jest partnerem festiwalu, wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Tegoroczną edycję „Gaduchy” zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia (od 5 do 7). W programie znalazło się 14 spektakli, które zostaną zagrane przez 11 zespołów teatralnych (łącznie 32 aktorów). Podczas trzech dni  festiwalu zobaczymy m.in. spektakle lalkowe, musical, pokaz iluzji, teatr improwizacji, teatr cienia, teatr uliczny. Będą formy małe i duże. W czasie wolnym nie zabraknie warsztatów, animacji i pysznych racuchów serwowanych przez lokalne gospodynie.

Reklama

– Festiwal odbywa się w plenerze w trzech miejscowościach, na kilku scenach. Chcemy aby nasz festiwal był wyjątkową i ubogacającą formą rodzinnego spędzania wolnego czasu a w szczególności czasu wakacyjnego. Wierzymy, że przyczynimy się do budowania relacji i integracji rodzin. Prezentując różnorodne formy teatralne, zapewnimy edukację artystyczną dzieci i dorosłych – wyjaśnia Magdalena Rudnik, dyrektor Festiwalu.

Podobnie jak w latach ubiegłych głównym miejscem festiwalu będą Sarnaki ale Gaducha zagości również w Mierzwicach i Serpelicach. W tym roku, w Sarnakach, nastąpiła zmiana miejsca festiwalu i Gaducha  przenosi się z placu OSP na boisko gminne przy ul. 3 Maja (za Nadleśnictwem, w kierunku Mierzwic). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapisy na warsztaty rozpoczną się 1 sierpnia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, natomiast partnerem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

Reklama
Poprzedni artykułMoje wspaniałe życie
Następny artykułRuszyły zapisy na „Biegiem przez Platerów”