Promocja książki „Katyniacy Ziemi Łosickiej”

1
89

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury, Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury oraz Autorzy: Tomasz Doborowolski, Dariusz Kazun, Agata Wasilewska zapraszają w piątek 29 kwietnia o godz. 17:00 do sali widowiskowej ŁDK na promocję książki „Katyniacy Ziemi Łosickiej”.

Jest to nowa pozycja regionalna autorstwa Hieronima Bolesty, Tomasza Dobrowolskiego, Dariusza Kazuna i Agaty Wasilewskiej. Opracowanie jest próbą zebrania w jednym m miejscu materiałów dotyczących zbrodni katyńskiej w kontekście osób związanych z Ziemią Łosicką. Książka została wydana przez Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury, Miasto i Gminę Łosice oraz Łosicki Dom Kultury, w ramach konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych, zgodnie z programem współpracy Miasta i Gminy Łosice z organizacjami pozarządowymi na 2020 r., w zakresie: „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”.

Reklama

Reklama
Poprzedni artykułEuropejski Tydzień Szczepień
Następny artykuł231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

1 KOMENTARZ

  1. Wieka szkoda, że tak mało przekazuje się naszej młodzeży o łosickich bhaterach wojennych. Dopiero z samodzielnej lektury po którą sięgnęłam będąc już „stateczną niewiastą” dowiedziałam się o wielu ciekawych życiorysach.

    Drodzy nauczyciele nie tylko historii ale też wychowawcy klas, poloniści opowiadajcie swoim uczniom o naszej lokalnej historii. Dzięki temu być może zakorzenicie w nich miłość i szacunek do naszej małej ojczyzny. Pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.