Prawie 5 tysięcy nowych krzewów i bylin w Parku Jagiellończyka

1
640

Cisy, berberysy, bluszcze, derenie oraz kwitnące pluskwice i pięciorniki, to tylko niektóre gatunki jakie ozdobią Park Jagiellończyka w centrum naszego miasta. Właśnie trwają prace nasadzeniowe. W efekcie, w parku przybędzie około 5 tysięcy sztuk roślin.

– Widoczne już, cisowe żywopłoty okalają linię wytyczoną za ławkami – mówi Dorota Kalinowska z Łosickiego Centrum Informacji. – Tuż za nimi powstaje szpaler z dereni. Kompozycję uzupełnią dekoracyjne rabaty z krzewów i bylin. Cały park zostanie otoczony obwódką z berberysu. Puste przestrzenie przy placu zabaw wkrótce wypełnią, odpowiednio dobrane rośliny. Całość została zaprojektowana tak, aby wytyczyć strefy rekreacji i wypoczynku oraz zapewnić walory estetyczne o każdej porze roku – dodaje.

Wykonanie tej inwestycji, było możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.  Koszt zadania to 99 981 zł. w tym 49 990 zł. to dofinansowanie z Mazowsza. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Łosice.

Poprzedni artykułV zjazd absolwentów I LO w Łosicach
Następny artykułPierwsza łosicka pielgrzymka biegowa

1 KOMENTARZ

  1. Jak dla mnie to każda gmina powinna iść w tym kierunku, aby w naszych miastach było jak najwięcej zieleni i natury. Wszędzie obecna betonoza, ani nie poprawia nam samopoczucia, ani nie pomaga w przypadku dużych opadów…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.