Pierwsza łosicka pielgrzymka biegowa

1
305

Pielgrzymowanie większości z nas kojarzy się z pieszym szlakiem pątniczym, skupieniem i modlitwą. Łosicka parafia św Zygmunta Króla proponuje nieco inną formę pielgrzymki – pielgrzymkę biegową, na którą również zaprasza grupa biegaczy Pędzące Ślimaki.

26 września grupa pątników wyruszy na pierwszą łosicką pielgrzymkę biegową do Matki Boskiej Leśniańskiej. Celem wydarzenia będzie popularyzacja długodystansowych biegów masowych jako formy rekreacji sprzyjającej zdrowiu i zaniesienie intencji własnych i ogólnych Matce Boskiej.

Reklama

Pielgrzymka przebiegać będzie trasą asfaltową, a jej dystans to ok. 26 km przy otwartym ruchu drogowym. Grupie pielgrzymów towarzyszyć będą rowery, które nadadzą tempo. Pielgrzymka zakończy się w bazylice wspólną mszą świętą w intencji pielgrzymów. Powrót do domu zaplanowano autokarem.

W pielgrzymce biegowej mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat. Zamknięcie listy następuje w dniu 25 września o godz. 24. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Paweł Padysz z Parafii Św. Zygmunta, zapisu na bieg można dokonać poprzez formularz na stronie www.bieg.losice.eu

Reklama
Poprzedni artykułPrawie 5 tysięcy nowych krzewów i bylin w Parku Jagiellończyka
Następny artykułSpotkanie z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego

1 KOMENTARZ

  1. Super sprawa sam wcześniej biegałem niestety choroba nie pozwala. Proszę o modlitwę podczas biegu bym mógł na drugi rok wyruszyć i podziękować za łaskę uzdrowienia . Rafał

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.