Obrzucili dom jajkami z oleistą substancją

0
1089

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Nietrzeźwy kierowca
14 marca w Łosicach, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Siedzący za kierownicą seata 38-latek miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Kolizja drogowa
14 marca w Huszlewie kierujący iveco 25-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego najechał na psa, który wbiegł na jezdnię. Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego, ustalili do kogo należy zwierzę. Właściciel psa 41-letni mieszkaniec Siedlec za brak właściwego nadzoru został pouczony.

Przypominamy, że zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności, przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Uszkodzenie mienia
14 marca w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Nieznany sprawca uszkodził elewacje domu mieszkalnego w Łosicach obrzucając go skorupkami z jajek wypełnionymi oleistą substancją koloru ciemnego. Pokrzywdzona 34-letnia łosiczanka oszacowała straty na 4000 zł.

Nielegalny połów
15 marca w Zabużu dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach w wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej, skontrolowali koryto rzeki Bug. Mundurowi napotkali dwóch mieszkańców powiatu łosickiego, którzy łowili ryby bez stosownych uprawnień przewidzianych prawem, a ich stanowiska pozostawiały wiele do życzenia pod względem czystości. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani manatami karnymi na łączną sumę 2000 zł.

Kierowanie na zakazie
15 marca w Puczycach patrol ruchu drogowego zatrzymał na gorącym uczynku 66- letniego mieszkańca gminy Platerów, który kierował osobowym renault pomimo ciążącego na nim wyroku sądowego o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

mł.asp. Weronika Wujek

 

Reklama
Poprzedni artykułKsiążki za symboliczną złotówkę
Następny artykułWybielanie zębów, Lekarz Dentysta, Lekarz Stomatolog