Nowi pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej

0
891

Inscenizacją na temat zasad korzystania z książek, testem wiedzy czytelniczej i projekcją filmu powitano uczniów najmłodszych klas miejscowej szkoły podstawowej nr 2, przyjętych do grupy pełnoprawnych czytelników biblioteki.

W zeszłym tygodniu w miejscowej szkole podstawowej nr 2 odbyła się uroczystość pasowania najmłodszych uczniów na czytelników biblioteki. – W naszej placówce pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. To nie tylko wspaniała okazja do pokazania najmłodszym zalet czytania książek, promocji biblioteki, ale także integracja uczniów, sposób na rozwijanie swoich pasji i talentów artystycznych – mówi Irena Nestioruk, nauczycielka SP nr2.

Reklama

Wydarzenie zgromadziło wszystkich uczniów klas pierwszych, uczestniczyli w nim również dyrektorka szkoły – Barbara Miechowiecka oraz wychowawcy klas. – Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania – wyjaśnia Irena Nestioruk.

Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy Ireny Nestioruk i Agnieszki Omelańczuk przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację, w której uczniowie poznali zasady korzystania z książek i biblioteki, oraz drogę książki na półkę. Nowi czytelnicy wzięli także udział w teście wiedzy o książce.

Uroczystość pasowania uczniów była też okazją do prezentacji działań biblioteki. Pierwszoklasiści obejrzeli film-relację z konkursu fotograficznego „Dzień Postaci z Bajek” i wysłuchali wiersza laureata konkursu literackiego „Moja szkolna biblioteka”.

-Czytelnicy w obecności dyrekcji i nauczycieli złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia, każdy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę z ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek” – relacjonuje Irena Nestioruk.

Fot. SP 2 Łosice

Reklama
Poprzedni artykułBitmain Antminer KA3 166th KDA Miner/PSU – Jan Shipment
Następny artykułŁosice również grają z WOŚP!