Nikodem Miłkowski 13 w kraju i pierwszy na Mazowszu

0
445

Nikodem Miłkowski ze Szkoły Podstawowej w Szpakach Starych wywalczył nie tylko tytuł zwycięzcy gminnego szczebla Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, uplasował się też w ścisłej czołówce rankingu krajowego, gdzie ostatecznie zajął 13 miejsce. Bardzo dobre wyniki odnotowali też Maciej Michaluk ze Szkoły Podstawowej w Kornicy i Paulina Korowajczuk ze Szkoły Podstawowej w Szpakach Starych.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży z gminy Stara Kornica, która dopingowana przez nauczycieli i dyrekcję chętnie bierze udział w kolejnych edycjach konkursu. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Reklama

W tegorocznej edycji konkursu w gminie Stara Kornica wzięło udział kilkanaścioro uczniów. Najlepszym, z nich okazał się Nikodem Miłkowski ze Szkoły Podstawowej w Szpakach Starych. Drugie miejsce na szczeblu gminnym Turnieju wywalczył Maciej Michaluk ze Szkoły Podstawowej w Kornicy, a trzecie Paulina Korowajczuk ze Szkoły Podstawowej w Szpakach Starych. 

Nikodem Miłkowski awansował też do drugiego etapu Turnieju, do którego zakwalifikowano jedynie 30 najlepszych uczniów z terenu kraju. Ostatecznie uczeń ze Szpak Starych uplasował się na 13 miejscu ogólnokrajowego rankingu i okazał się najlepszy z terenu Mazowsza. Starania uczniów docenił też wójt gminy Stara Kornica, Kazimierz Hawryluk, który dodatkowo nagrodził trzy najlepsze osoby z terenu gminy.

Reklama
Poprzedni artykuł8 rzeczy których nie wiecie o facetach
Następny artykułBuciki Marci