Młodzi druhowie rywalizowali o puchar burmistrza

0
463

Młodzieżowa drużyna pożarnicza z Niemojek okazała się najlepsza w halowych zawodach MDP o puchar burmistrza. W kwalifikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Hubert Feliciak.

Druhowie z młodzieżowych drużyn pożarniczych sprawdzili swoje umiejętności podczas Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Burmistrza. W strażnicy w Niemojkach, 26 marca w szranki stanęły 4 zespoły młodych strażaków,  którzy do pokonania mieli nie tylko tor przeszkód ale musieli też wykazać się umiejętnością przenoszenia gaśnic oraz łączenia i przenoszenia węży. Mogli też sprawdzić się w konkurencji z rozpoznawania sprzętu strażackiego

Reklama

Rywalizacja fair play połączona z dobrą zabawą pozwoliła wyłonić zwycięzców zawodów. Bezkonkurencyjni okazali się strażacy z MDP Niemojki, tuż za nimi na podium znaleźli się też druhowie z MDP Łosice. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna z Łosic, natomiast czwarte drużyna MDP Łuzki.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł mistrza wywalczył Hubert Feliciak z MDP Niemojki. Drugie miejsce zajął Dominik Tomaszewski z MDP Niemojki, a miejsce trzecie Fabian Sobczuk z MDP Łosice.

W zawodach wystartowała też Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Niemojek i w swojej kategorii okazała się bezkonkurencyjna. Mali strażacy w wieku od 4 do 8 lat indywidualnie pokonali tor przeszkód i bardzo dobrze poradzili sobie z pozostałymi zadaniami.

Reklama
Poprzedni artykułNie dały się nabrać na „telefon z banku”
Następny artykułPalmy, pisanki, stroiki wielkanocne i świąteczne wypieki