Mistrzostwa Polski ZSS Sprawni – Razem w Biegach Przełajowych

0
179

Po raz kolejny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach był gospodarzem Mistrzostw Polski ZSS Sprawni – Razem w Biegach Przełajowych. Konkurencje rozegrano w 4 kategoriach w których wystartowało blisko 40 zawodników z całego kraju. 

W ostatnią sobotę w przepięknych okolicznościach jeziorskich lasów (gm. Łosice) rozegrano Mistrzostwa Polski ZSS Sprawni – Razem w Biegach Przełajowych. Na starcie zameldowało się blisko 40 zawodników z terenu całego kraju, który rywalizowali ze sobą na dystansach 1200 m, 1500 m i 3000 m.

Reklama

Jako pierwsze wystartowały zawodniczki z rocznika 2007 i młodsze. To one zmierzyły się z dystansem 1200 m. Bezkonkurencyjna okazała się Anastazja Szkatuła z Czerska (woj. pomorskie), tuż za nią była Barbara Frączkiewicz ze szkoły podstawowej nr 2 w Gostyninie (woj. mazowieckie), natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła Paulina Dyka z ZSS w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie)

W kategorii chłopców z rocznika 2007 i młodszych na dystansie 1500 m zwyciężył Dominik Binkowski z Suliszewa (woj. zachodnio-pomorskie), drugie wywalczył Dawid Felkner z SOSW w Barcicach (woj. pomorskie), a tuż za nim był Dominik Nasiadko z Lęborka (woj. pomorskie). Marcel Ciulak z OSW w Łosicach wywalczył w tej kategorii 5 miejsce.

Kolejny bieg rozegrały dziewczęta z rocznika 2006 i starsze, które zmierzyły się z dystansem 1500 m. W tych zawodach triumfowała Anna Bodziony ze Start Nowy Sącz (woj. małopolskie), druga była Patrycja Babińska z Czerska (woj. pomorskie), natomiast trzecia Paulina Tarkowska z SOSW Puławy (woj. lubelskie).

Ostatnią spośród konkurencji mistrzostw był bieg chłopców z rocznika 2006 i starszych, którzy rywalizowali na dystansie 3000 m. Zwycięzcą okazał się Kamil Mroczkowski z KS AZS AWF Kraków (woj. małopolskie), tuż za nim na metę przybiegł Krzysztof Górczak z LKS SANA Kościan (woj. wielkopolskie), natomiast trzeci był Daniel Bosy – również zawodnik LKS SANA Kościan. Michał Samoszuk, uczeń OSW Łosice wywalczył na tym dystansie ósmą pozycję.

Reklama
Poprzedni artykułSkup Aut Kościerzyna okolice złomowanie kasacja pojazdów
Następny artykułX łosicka edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”