X łosicka edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

0
411

W ostatnią sobotę odbyła się jubileuszowa X łosicka edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Po raz kolejny wydarzenie odbyło się w malowniczej scenerii lasu w Jeziorach, gdzie rozegrano trzy konkurencje – bieg główny, nordic walking i bieg rodzinny. W wydarzeniu wystartowało blisko 130 zawodników.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” została rozegrana w ostatnią sobotę – 24 września. Trasę wytyczono leśnymi duktami w miejscowości Jeziory pod Łosicami.  Dystans biegu wynosił 1963 m i był symboliczny bowiem nawiązywał do roku śmierci uznanego za ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął w dniu 21.10.1963 roku.

Reklama

W ramach wydarzenia rozegrano bieg główny w kategorii open kobiety i mężczyźni oraz nordic walking open kobiety i mężczyźni. Dodatkowo, dla najmłodszych uczestników oraz ich rodzin utworzono kategorię specjalną biegu – bieg rodzinny – który odbył się na odcinku 0,5 km. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę okolicznościową wraz z ufundowanymi przez organizatorów gadżetami. Na uczestników czekała też integracja przy ognisku i ciepły posiłek.

Współorganizatorami łosickiej edycji biegu byli pasjonaci biegania zrzeszeni w grupie „Pędzące Ślimaki”. Zawodnicy cieszą się, że impreza z roku na rok przyciąga nowych zawodników – Bieg z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, co nas bardzo cieszy, bowiem nawiązując do naszej nazwy popieramy każdy rodzaj pędzenia, czy to ten biegowy, czy rowerowy lub nordic walking, albo rodzinnie, jak to było na dzisiejszym biegu. A jako ślimaki, stawiamy też na czerpanie przyjemności z tego pędzenia, czyli nie musi być szybko, ważne, że z uśmiechem – mówią członkowie grupy.

Wydarzenie organizowane było w ramach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami biegu było miasto i gmina Łosice oraz Łosicki Dom Kultury przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja w Warszawie, współorganizatorem natomiast była grupa „Pędzące Ślimaki”.

Reklama
Poprzedni artykułMistrzostwa Polski ZSS Sprawni – Razem w Biegach Przełajowych
Następny artykułBilet do Raju – wygraj bilety