Miasto i gmina Łosice liderem powiatowym

0
182

Miasto i Gmina Łosice zajęło pierwsze miejsce w Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego w kategorii lider powiatowy. Nagrodę z rąk marszałka Adama Struzika odebrali sekretarz Małgorzata Łaska i radny Romuald Jóźwiaczuk podczas uroczystej gali, która odbyła się 24 listopada w Warszawie.

Reklama

Głównym organizatorem rankingu był mazowiecki oddział Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Ranking dostarcza cennych informacji o rozwoju mazowieckich gmin. Wyróżniono w nim po 5 samorządów w kategorii: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska oraz gmina miejska. Wyróżniono także samorząd, który najbardziej awansował w rankingu w stosunku do zeszłego roku, jak również wskazano wyróżniające się samorządy w każdym z powiatów województwa mazowieckiego.

Ranking Gmin jest inicjatywą, która ma na celu wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Bezapelacyjnym liderem w powiecie łosickim okazały się miasto i gmina Łosice, które zostały docenione w rankingu otrzymując najwyższe wyróżnienie.

Fot. UMiG Łosice

Reklama
Poprzedni artykułŁosice przystąpiły do programu dystrybucji i sprzedaży węgla
Następny artykułFilmowe Poranki w kinie Helios