Marian Czmoch mistrzem Europy

0
679

Marian Czmoch znany jest w środowisku lokalnym jako wieloletni nauczyciel, były dyrektor szkoły i regionalista, jednak ostatnio poznaliśmy go też jako Mistrza Europy i Wicemistrza Polski w Nordic Walking.

Na co dzień startujący w barwach PUKS „Jedynka” Łosice zapaleniec chodziarstwa z kijkami udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W kategorii wiekowej 70-74 lata zdobył na początku lipca w Kolbuszowej mistrzostwo Europy ENWO. Mistrz pokonał trasę 5 kilometrów w czasie 35,44 min. Kilka dni później wywalczył też wicemistrzostwo kraju w Otwartych Górskich Mistrzostwach Polski w Polanicy Zdroju. Na tych zawodach pokonanie dystansu 5 kilometrów zajęło mu 36 minut. Uzyskał również tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Polski NW w Skrwilnie. Trasę o długości 5 km pokonał znów w świetnym czasie 35,44 min.

Poprzedni artykułI Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych „W tyglu Doliny Bugu”