Łosice Liderem Rozwoju

0
221

Podsumowanie lokalnych i krajowych polityk rozwoju, przeznaczonych dla małych i średnich miast było głównym celem II Kongresu Małych i Średnich Miast. Podczas wydarzenia wręczono także wyróżnienia najbardziej aktywnym ośrodkom w kategoriach – Miasto Lider Rozwoju i Miasto Lider Edukacji. Jeden z tych tytułów powędrował do Łosic.

Reklama

Trzydniowy kongres, który odbył się w dn. 19–21 kwietnia w Chełmie zgromadził nie tylko zainteresowanych rozwojem samorządowców ale też szereg ekspertów oraz przedstawicieli rządu. Była to okazja do wymiany doświadczeń  zarówno w zakresie potencjału turystycznego, jak i rozwoju biznesu czy innowacyjności w małych i średnich miastach. Wiele tematów dyskusji dotyczyło polityki rozwoju, a także  lokalnych inwestycji. Ekspertem dwóch paneli dyskusyjnych był burmistrz Mariusz Kucewicz, który swoje wystąpienia skupił wokół tematu związanego z rozwojem małych i średnich miast. Występując w roli eksperta przedstawił pomysły, inspiracje i dobre praktyki stosowane w Łosicach wspierające rozwój lokalny.

Ważnym punktem kongresu była Gala Wręczenia Wyróżnień najbardziej aktywnym miastom w kategoriach – Miasto Lider Rozwoju i Miasto Lider Edukacji. Organizatorzy Kongresu postanowili wyróżnić ośrodki w których w efekcie działań samorządu powstało najwięcej nowych obiektów budowlanych oraz te, w których uczniowie systematycznie osiągali najwyższe wynik na egzaminie ósmoklasisty oraz które zapewniały racjonalny poziom finansowania edukacji. Jedno z tych wyróżnień powędrowało do Łosic. Miasto i gmina Łosice zostały uhonorowane tytułem „Lider Rozwoju” w kategorii miast będących siedzibami powiatów i niebędących miastami prezydenckimi.

Otrzymane wyróżnienie jest powodem do dumy i potwierdzeniem docenienia naszych starań i działań. Wyróżnienie jest też dla nas drogowskazem pokazującym, że ciężka praca zorientowana na rozwój i człowieka zawsze popłaca. Kolejny raz Łosice stały się widoczne na tle całego kraju. To nasz wspólny sukces – całej społeczności Łosic. Jestem dumny, że mogę w tym rozwoju uczestniczyć. Wręczona nagroda zobowiązuje do dalszych starań na rzecz podnoszenia jakości obsługi mieszkańców i stanowi czynnik motywujący w poszukiwaniu nowych środków rozwoju oraz w doskonaleniu sprawdzonych już sposobów – mówił podczas gali burmistrz Mariusz Kucewicz.

Reklama
Poprzedni artykułNa morsowanie zapraszają w przyszłym sezonie
Następny artykułZadłużone Spółki/JDG-Ochrona 299 ksh US ZUS KAS