Kwiecień – miesiącem autyzmu „ŁOSICE NA NIEBIESKO”

0
120

Dyrekcja, pracownicy i rodzice uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łosicach zapraszają do udziału w V edycji akcji „ŁOSICE NA NIEBIESKO”, która odbędzie się 11 kwietnia 2024 r.

Startujemy o godz. 10:00 z boiska Ośrodka (ul. Krasickiego 1). Łosicki happening ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i potrzeby osób dotkniętych autyzmem. Nasza inicjatywa, ma za zadanie zwiększyć świadomość społeczną, przybliżyć temat, wesprzeć osoby niepełnosprawne i przypomnieć o tym, że osoby ze spektrum autyzmu, są takie jak my, a zatem mają te same prawa, obowiązki i potrzeby, marzenia i pragnienia. Od kilku lat dzieci i młodzież ze wszystkich łosickich przedszkoli i szkół zbierają się przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach, by następnie przejść chodnikami miasta do Parku Jagiellończyka i na miejscu wypuścić niebieskie balony.

Reklama

W planie wydarzenia, oprócz tradycyjnego przemarszu i wypuszczenia balonów, zaplanowano też animacje dla uczestników oraz koncert Zespołu Two&Teraz. Zachęcamy uczestników do zabrania ze sobą niebieskich akcentów na przykład w postaci elementu niebieskiego ubioru. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do włączenia się w tegoroczną akcję.

Reklama
Poprzedni artykułDezynfekcja, Dezynsekcja, Deratyzacja, Ozonowanie DDD WIKI
Następny artykułZmarła Halina Strzałkowska przez lata zawodowo związana Biblioteką i Domem Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj