Kto komornikowi zabroni? czyli wóz OSP Lipno zajęty w egzekucji komorniczej

1
32

Jak podaje stacja TVN24, łukowski komornik prowadząc egzekucję zajął bezprawnie należące do gmin Platerów i Sobienie-Jeziory wozy strażackie. Dłużnik wobec którego prowadzono egzekucję, jako wyspecjalizowany mechanik miał naprawić przyjęte do warsztatu wozy OSP Lipno i OSP Wysoczyn. 

Komornik wykonując czynności miał w planie zajęcie majątku dłużnika jednak  zajął również znajdujące się u mechanika (dłużnika) wozy strażackie. Wójt Gminy Platerów – Jerzy Garucki zapowiada walkę i zaskarżenie czynności komornika do sądu i wystąpienie o odszkodowanie.

W ocenie rzecznika Lubelkiej Izby Komorniczej to na gminach ciąży obowiązek udowodnienia, że wozy są własnością wskazanych Ochotniczych Straży Pożarnych. Natomiast prawnik mec. Jacek Kondracki stwierdza, że doszło do ewidentnego naruszenia prawa i przekroczenia kompetencji.

Lubelska Izba Komornicza twierdzi, że komornik podczas egzekucji miał prawo domniemać, że zajmowane wozy są własnością dłużnika. W chwili obecnej zwolnienie zajętego mienia może nastąpić jedynie po wydaniu takiej decyzji przez sąd.

Pełny materiał TVN24 do obejrzenia [btn link=”http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/komornik-zajal-wozy-strazackie-i-chce-je-zlicytowac-choc-nie-naleza-do-dluznika,553457.html” color=”red” target=””]TUTAJ[/btn]

lipno

Reklama

1 KOMENTARZ

Comments are closed.