Kolejny wielki sukces wieloboisty z Koszelówki!

0
292

W dniach 29.02 – 1.03 w Toruniu odbyły się 64 PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Młody wieloboista z Koszelówki (gm.Stara Kornica) Rafał Horbowicz, wywalczył Złoty Medal w kategorii U23 oraz Srebrny Medal w kategorii Senior, a także zapisał się w historii zmagań wielobojowych swojej kategorii wiekowej.

Niespełna 22-letni sportowiec z Koszelówki ponownie zachwycił lekkoatletyczny światek! Poza licznymi medalami na szczeblu krajowym, jednym z większych sukcesów Rafała był występ na Mistrzostwach Europy w szwedzkim Gavle w lipcu 2019 roku. Pochodzący z naszego regionu atleta nie zamierza jednak osiąść na laurach! Podczas 64 PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu potwierdził swoją wysoką formę.

Reklama

Zawodnik reprezentujący  Klub Sportowy Warszawianka W-wa trenowany przez Trenera Marka Rzepkę pobił swoje rekordy życiowe aż w pięciu konkurencjach:

  • bieg na 60m – 7:21s ,
  • skok wzwyż – 2,02m,
  • bieg na 60m przez płotki – 8:09s.,
  • skok o tyczce – 4,70m,
  • bieg na 1000 m- 2:49:51.

 W ogólnym rozrachunku młody wieloboista zdobył 5679 pkt., czym wyrównał Halowy Rekord Polski U23 ustanowiony w 1984 roku przez Macieja Leszczyńskiego.

Rafałowi  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

AH
Zdjęcia – PZLA, Kovalsky Photo,

Reklama
Poprzedni artykułEksperyment
Następny artykułWypełnij ankietę – miej wpływ na zmiany w ofercie kulturalnej miasta