Już wkrótce będzie żłobek

0
672

Wkrótce ruszy rozbudowa miejscowego przedszkola nr 1, w którym zaplanowano utworzenie żłobka. Inwestycja zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z budżetu miasta.

Reklama

Na terenie gminy funkcjonują trzy przedszkola samorządowe – dwa w samym mieście i jedno w Niemojkach. Do tego są też trzy przedszkola niepubliczne, które zabezpieczają potrzebę opieki nad dziećmi od lat 3. Mieszkańcy często podkreślają konieczności utworzenia żłobka dla najmłodszych dzieci, których rodzice pracują. Taka inwestycja to ogromny wydatek dla gminy, jednak z pomocą przyszedł Program Inwestycji Strategicznych, z którego udało się miastu pozyskać środki na ten cel.

Długo wyczekiwana inwestycja wkrótce się rozpocznie, podpisano już stosowne umowy z wykonawcą. Rozbudowa przedszkola nr 1 pozwoli na powiększenie go o jeden dodatkowy oddział oraz żłobek. W części dobudowanej znajdą się: sala żłobka z łazienką, gabinet dyrektora, szatnia, pomieszczenie do rozdzielania posiłków, pomieszczenie techniczne, WC i schowek przyporządkowany do sali. Na pierwszym piętrze obiektu usytuowana będzie sala przedszkola z łazienką, schowek, szatnia, gabinet psychologa i logopedy, pomieszczenie do rozdzielania posiłków, pomieszczenie techniczne, WC i schowek przyporządkowany do sali.

Inwestycja obejmie również termomodernizację budynków magistratu i domu kultury, co pozwoli na znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na ogrzewanie i podgrzewanie wody użytkowej.

Całkowity koszt wykonania to 10.356.600 zł. Środki na inwestycję pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z budżetu Miasta i Gminy Łosice.

Reklama
Poprzedni artykułTEDI i szmaragdowa tablica. Przedpremierowe seanse z konkursami 17-18 września
Następny artykułMarian Czmoch zdobył tytuł mistrza świata Nordic Walking na dystansie 21,1 km w kategorii 70+