Jubileuszowy 30. Festiwal Piosenki o Zdrowiu

0
161

Na jubileuszowym 30. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zaprezentowali się młodzi artyści z 8 szkół podstawowych z terenu powiatu. Dwie grupy uczniów prowadzonych przez Marzenę Kulicką i Mirosława Odoszewskiego ze szkoły podstawowej w Huszlewie będą reprezentowały powiat na etapie wojewódzkim festiwalu, który odbędzie się w Siedlcach.

Reklama

Sala widowiskowa miejscowego domu kultury gościła uczestników etapu powiatowego jubileuszowej 30-tej edycji  Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem lokalnego wydarzenia  była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Łosicach, którą w wysiłkach wspierał ośrodek kultury. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z 8 szkół z terenu powiatu. Piosenki o zdrowiu zaśpiewały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Łosicach (SP1 i SP2), Olszance, Starej Kornicy, Kobylanach, Huszlewie, Mostowie oraz z miejscowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

– Tematyka piosenek prezentowanych przez uczestników dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki uzależnień i chorób oraz higieny osobistej – wyjaśnia Grażyna Kasprowicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach.

Łącznie wykonano 12 piosenek, które oceniła komisja konkursowa w składzie: Waldemar Kamola – dyrektor PSM I stopnia w Łosicach, przewodniczący komisji, Dorota Kozłowska – dyrektor Łosickiego Domu Kultury i Aleksandra Raszuk – przedstawiciel PSSE w Łosicach.

W kategorii szkół podstawowych klasy I-V zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Huszlewie, która wykonała utwór „Piosenka na zdrowie”. Opiekunem zdolnych artystów była Marzena Kulicka. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Olszance, pod opieką Joanny Bobryk. Trzecie miejsce ex aequo zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach pod opieką Joanny Nowaczek-Jakimiuk i Agnieszka Omelańczuk oraz Szkoła Podstawowa w Kobylanach pod opieką Barbary Grzesiuk.

W kategorii szkół podstawowych klasy VI-VIII zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Huszlewie, która wykonała utwór „Dbaj o zdrowie” pod opieką Mirosława Odoszewskiego. Drugie miejsce zdobyła grupa ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach pod kierunkiem Eweliny Radziejewskiej i Ewy Steckiej, a trzecie Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy, opiekun Joanna Oksiejuk.

Laureaci pierwszych miejsc będą uczestnikami 30 Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbędzie się 7 czerwca 2023 w Siedlcach.

Reklama
Poprzedni artykułJak pisać teksty informacyjne – szkolenie
Następny artykuł100-lecie OSP Stare Szpaki – zaproszenie na jubileusz