Jest bomba, zamorduję was, ZA POMOC UKRAIŃCOM

2
1660

„Jest bomba, zamorduję was, ZA POMOC UKRAIŃCOM” – takimi słowami rozpoczynał się mail, który przyszedł na adres miejscowej Biblioteki Pedagogicznej. Autor wiadomości groził w nim pracownikom placówki detonacją ładunku wybuchowego. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z przeszkoleniem pirotechnicznym.

– Ok. godz. 10:50 do KPP w Łosicach wpłynęło zgłoszenie, dotyczące wiadomości mailowej przesłanej do Biblioteki Pedagogicznej, z treści której wynikało, że na terenie placówki mogło dojść do podłożenia ładunku wybuchowego – informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, asp. Nina Zaniewicz.

Reklama

Niepokój pracowników Biblioteki wywołał mail który przyszedł na adres placówki. W jego treści autor groził wysadzeniem ładunku wybuchowego.

„Jest bomba, zamorduję was, ZA POMOC UKRAIŃCOM.
Polska ma być dla Polaków, a nie potomków Bandery. Nasz informatyk zamontował śmiertelnie skuteczną BOMBĘ. Owa bomba jest w waszym budynku. Bomba zostanie zdetonowana o 12 w południe. Wystarczy jedna iskra do spłonki do materiału wybuchowego inicjującego i będzie po was. ANFO was wy(…)rwi na orbitę… Spłoniecie w ogniu piekielnym… Ratujcie polskie dzieci, bo tylko ukraińskie mają zdechnąć!!!”

Pracownicy powiadomili o otrzymaniu niepokojącej wiadomości policję. Niezwłocznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy ze specjalnym przeszkoleniem pirotechnicznym w celu zweryfikowania realności zagrożenia.

– Wszystkie tego typu zgłoszenia są szczegółowo sprawdzane przez Policję, decyzje w zakresie ewakuacji każdorazowo są podejmowane przez administratorów obiektów – wyjaśnia asp. Nina Zaniewcz.

Funkcjonariusze po wnikliwym sprawdzeniu obiektu, oraz zabezpieczeń ochrony budynku i monitoringu nie znaleźli śladów niebezpiecznych ładunków w placówce. Ustaliliśmy też, że dotychczas na terenie powiatu łosickiego nie odnotowano ani jednego zgłoszenia o „incydencie bombowym”, który nie okazałby się fałszywy.

Reklama
Poprzedni artykułBądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny
Następny artykułKwestia prestiżu – czyli o podwyżce wynagrodzenia starosty i diet radnych

2 KOMENTARZE

  1. To ciekawe jaki buc łosicki mógł to napisać?!!!!
    Jestem wdzięczny losowi, że wyprowadziłem się z tego miasta w 1980 r.

    • Panie Andrzeju to nie „łosicki buc” tylko „r…ska onuca”. Łosicacznie wspaniale zdają test z empati i braterstwa. Sami Ukraińcy licznie u nas przebywający o tym mówią. Czują się tu bezpiecznie i serdecznie przyjęci. Mam nadzieję, ze tam gdzie Pan przebywa ludzie śa conajmniej równie życzliwi i pomocni. Pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.